SK/CZSvetNews

Top 5 hudobných noviniek týždňa: Billie Eilish, Paulie Garand, Meky Žbirka!

Top 5 hudobných noviniek týždňa (4.10): Billie Eilish, Paulie Garand či Meky Žbirka!

Top 5 hudobných noviniek uplynulého týždňa má okrem iného na svedomí aktivita Billie Eilish, Mekyho Žbirku či Paulieho Garanda s Mirai. Priblížime si tiež nachádzajúcu kolaboráciu anglickej legendárnej skupiny s bývalou herečkou na Disney Channeli. V neposlednom rade sa potešíme z faktu, že jeden z najočakávanejších albumov tohto desaťročia je už skutočne za dverami.

coldplay selena gomez
Zdroj: retropomagazine.com

Najhorúcejšie novinky z diania na domácej i zahraničnej hudobnej scéne (4.10.2021)

1. Spojenie Coldplay a Seleny Gomez je skutočne realitou

Chalani okolo lídra Chrisa Martina a 29-ročná Američanka spájajú sily, ktoré vyústili v spoločný song ‚Let Somebody Go‚. Toho sa dočkáme ešte pred vydaním nadchádzajúceho štúdiového albumu skupiny, Music Of The Spheres, ktorý vyjde 15. októbra. Na našom shope sme už spustili predpredaj, ku ktorému sa dostaneš týmto linkom.

Kapela a predovšetkým spevák Chris sa netaja veľkým obdivom voči speváčke a veľkej osobnosti šoubiznisu 20. storočia. Ide o vytúženú kolaboráciu, o ktorú sa pokúšali dlhoročne, rovnako tiež aj s kórejskou senzáciou BTS. S týmto zoskupením sa im spolupráce skvelo vydarila, ich song ‚My Universe‚ je už vonku a taktiež bude na albume.

2. Billie Eilish sa predstaví na koncerte The Nightmare Before Christmas 

Produkcii Disney sa podarila ďalšia skvelá vec v podobe hviezdnej hosťujúcej speváčky na akcii The Nightmare Before Christmas. 19-ročná speváčka sa zhostí hereckej roly Sally a počas tohto živého koncertu v priamom prenose odspieva verziu Sallynho Songu, pričom bude doprevádzaná orchestrom. Fanúšikovia sa na celú udalosť budú môcť pozrieť už na konci októbra v kalifornskom Banc of California. Speváčka sa na celú akciu veľmi teší, keďže film, podľa ktorého spravili spomínanú muzikálovú verziu, natočil Tim Burton, ktorého Eilish obdivuje.

3. Film Modrý Album – The Making Of z dielne Mekyho Žbirku je vonku!

Včera večer prebehla na oficiálnom YouTube kanáli legendárneho slovenského speváka premiéra jeho filmu Modrý Album – The Making Of. 26-minútový dokument približuje zákulisie tvorby tohto kľúčového albumu slovenskej populárnej hudby. Okolnosti obnovenia spolupráce s Kamilom Peterajom či objavenie speváčky Marthy, to je len zlomok obsahu tohto dokumentárneho filmu.

Spojenie dvoch veľkých českých mien a očakávaný album

4. Skupina Mirai a rapper Paulie Garand vydávajú spoločnú vec Yesterday

V piatok 1. októbra predstavilo zoskupenie nový singel, ktorého videoklip vyšiel o dva dni neskôr a bol natočený v ďalekom Taliansku. Kapela tak svojich priaznivcov pripravuje na tretí album, ktorý vyjde už v novembri. Momentálne najúspešnejšia mladá česká skupina a Liberecký rapper tak prinášajú veľmi nečakanú, avšak príjemnú spoluprácu. Skupina tak pokračuje v tvorbe po mimoriadne aktívnom lete, počas uplynulých 3 mesiacov stihla odohrať takmer 30 koncertov po celej Českej republike.

5. Adele teasuje s albumom 30 – bude sa tak skutočne volať? 

V piatok večer boli obyvatelia New Yorku, Paríža či Ríma svedkami nečakanej projekcie na tamojších svetoznámych pamiatkach Empire State Building, Louvre či Koloseum. Číslo ’30‘ bolo totiž na spomínaných budovách premietané a vo fanúšikoch ihneď vzbudilo zmiešané pocity. Je Adele skutočne späť? Bude sa jej štvrtý album volať 30, aj keď hovorila, že s pomenovaniami svojich projektov podľa veku končí? Odpovede na žiadnu z týchto a ani ďalších otázok doposiaľ nepoznáme, avšak vyzerá to tak, že sa skutočne schyľuje k veľkej novinke.

top 5 noviniek
Zdroj: twitter.com

Čo hovoríš na spomínané novinky? Ktorá ťa zaujala najviac a o ktorej si doteraz nevedel? Blíži sa skutočne album od Adele? Podeľ sa s nami o tvoj názor v komentároch a na našom Facebooku či Instagrame! 

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki, Twitter, shop.rukahore.sk, Rolling Stone, Pravda, Zoznam, music-news.com

Komentáre

Odporúčame