ewa farna verze 02
Zdroj: youtube.com
KLIPSK/CZNewsPOPVideo

Ewa Farna a Verze 02: Speváčka sa stretáva so svojou 13-ročnou verziou

Ewa Farna a Verze 02: Speváčka a jej 13-ročná verzia

Česká speváčka Ewa Farna vydáva videoklip k songu Verze 02. Ide o tretí singel z albumu UMAMI a už z jeho názvu je zrejmé, o čom v ňom hovorí. Češka, ktorá má poľskú národnosť, sa prevteľuje do svojho 13-ročného „ja“ a pýta sa ho, či je s jej terajšou verziou spokojné. Na svojom oficiálnom Instagramovom profile a aj pod spomínaným videoklipom približuje zákulisie celej piesne:

„Ide o stretnutie dospelej Ewy so svojou malou, 13-ročnou verziou. Zaujímalo ma či by so mnou vlastne tá násťročná Ewa bola kamoška, či som sa napríklad nestala niekým, s kým by si vôbec nerozumela. Či vôbec stále konám v súlade so svojimi detskými snami. Myslím, že mať kontakt so svojim vnútorným dieťaťom, so svojim detským „ja“ je dôležité. Udržuje nás v tom, aby sme boli sami sebou v tej najslobodnejšej a najpravdivejšej podobe.”

Ewa Farna má na našom shope dostupný album Singles & Specials. Projekt obsahuje 29 singlov a špeciálnych verzií jej skladieb, ktoré nikde inde nenájdeš! Stačí kliknúť na TENTO LINK a dozvieš sa viac! 

Ewa Farna a jej hudobná cesta v skratke (2006 – 2015)

Objavil ju producent Lešek Wronka. Vo svojich 13 rokoch na jeseň roku 2006 naspievala singel Měls mě vůbec rád a vyhrala ocenenie Objav roku v ankete Český slavík Mattoni 2006. V roku 2008 absolvovala turné Blíž ke hvězdám obsahujúce osemnásť koncertov. Vtedy mala štrnásť a stala sa historicky najmladšou speváčkou, ktorá podobné turné absolvovala. DVD & CD, urobené na poslednom koncerte turné, sa stalo najpredávanejším albumom roka. Naspievala oficiálny soundtrack k filmu Camp Rock v poľskom a českom jazyku. Tento rok zavŕšila tretím miestom v Českom slávikovi 2008 v kategórii Speváčka roka, a stala sa tak najmladšou držiteľkou tohto ocenenia.

V roku 2011 sa spolu s kolegom Tomášom Klusom stala aj moderátorkou cien Anjel a až do novembra boli partnermi aj v súkromí. Roku 2012 zložila maturitnú skúšku na gymnáziu v Českom Těšíne, deň nato mala autonehodu, z ktorej vyviazla bez vážnejších zranení. Prijatá bola na štúdium práva na varšavskú univerzitu. V sezóne pre rok 2013 bola vybraná ako porotkyňa súťaže Česko Slovenská SuperStar, v roku 2021 sa stala aj jej moderátorkou v živých prenosoch.

Vo februári roku 2014 vystúpila v Nemecku, o mesiac neskôr v írskom Dubline. V apríli vypustila do éteru prvú lastovičku z nového CD pod názvom Leporelo. Pre internetovú televíziu Playtvák vytvorila vlastný seriál, kde divákom predstavila satirickým spôsobom svoj súkromný život a nové, prekvapivé aranže svojich piesní. Jednou z nich sa stala pieseň Boky jako skříň, ktorá je paródiou piesne All About That Bass od Meghan Trainor a stal sa z nej hit. Na vydanie piesne na hudobnom nosiči však nevlastnila jej autorské práva.

Cesta česko-poľskej speváčky (2016 – 2021)

K roku 2016 mala za sebou viac ako sto televíznych vystúpení, odohrala vyše päťsto koncertov a absolvovala štyri samostatné turné. Stala sa Speváčkou roka v ankete Rebrík, získala aj cenu za singel a videoklip ku skladbe Na ostří nože a v ankete popularity Český slavík 2016 obhájila tretie miesto. K 10. výročiu kariéry usporiadala 11. novembra 2016 koncert v pražskom Fore Karlín šou s tanečníkmi a hudobnými hosťami (Klára Vytisková, Majk Spirit alebo Tomáš Klus). V januári 2017 mal premiéru česko-poľsko-slovenský film Všetko alebo nič, ku ktorému v českej i poľskej verzii nahrala singel Všetko alebo nič, respektíve Wszystko albo nic.

V priebehu roku 2017 vydala single Bumerang v češtine a aj poľštine, a Echo s poľským interpretom Kaenom. Na jeseň toho istého roku sa tiež objavil špeciálny dokument o Ewe Farnej, v ktorom predstavila súkromie a prípravy na výročný koncert. 20. júna 2020 moderovala ceny Anjel. V septembri toho istého roku vyšla pesnička Kočky, ktorú prespievala v inom aranžmáne spoločne s Vojtom Dykom a kapelou B-Side Band. 25. mája 2021 bol vydaný singel Tělo v češtine aj poľštine. Na konci augusta vydala ďalší singel No Ne v češtine aj poľštine. V novembri potom prvýkrát vyhrala anketu popularity Český slavík 21. 2. decembra toho istého roku vydala po siedmich rokoch nový album Umami, ten vyšiel v češtine.

 

Podeľ sa s ostatnými o tvoj názor dolu v komentároch, alebo na našom Facebooku či Instagrame! Nezabudni sa tiež pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš množstvo hudby i merchu od tvojich obľúbených interpretov, shop.rukahore.sk.

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki

Zdroj titulného obrázku: YouTube

Komentáre

Odporúčame