Warning: Constant DISALLOW_FILE_EDIT already defined in /data/f/5/f56af4f3-a812-4275-964d-2f5471848391/rukahore.sk/sub/news/wp-config.php on line 88
Coldplay a Music Of The Spheres: Nový album je tu a kapela bude končiť!
coldplay music of the spheres
KLIPSvetNews

Coldplay a Music Of The Spheres: Nový album je tu a kapela bude končiť!

Coldplay a album Music Of The Spheres: Kapela vydala nový album, turné i oznámila, kedy bude končiť

Skupina Coldplay vydala nový album Music Of The Spheres, ktorý je pre nich už v poradí deviatym. Kvarteto predstavilo 12 skladieb, ktoré produkoval hviezdny a ostrieľaný producent Max Martin. Nový projekt priniesol aj kolaboráciu so Selenou Gomez či už ohlásenou kórejskou skupinou BTS. Okrem nových nahrávok sme sa dočkali aj ohlásenia svetového turné, ktoré zavíta aj neďaleko Slovenska a Česka. Smutnou správou však je, že už vieme, ktorý album bude posledný.

Coldplay vydali album Music Of The Spheres

Skupina sa opäť vydala inou cestou než všetci ostatní. Určite ma poopravte, no doposiaľ som u žiadneho zo svetoznámych umelcov nevidel, aby dostali skladby názvy po emotikonoch. Zoskupenie tak učinilo v prípade tzv. interludov, tie sú v prvom, štvrtom, deviatom i predposlednom songu. Kapela tentokrát však priniesla nálož kvalitnej muziky, ihneď vysvetlím prečo. Coldplay a konkrétne Chris Martin sú známi tým, že vedia tvoriť hudbu pre všetky uši, v každom žánri a tento album to dokonale dokumentuje.

Pre popových nadšencov energickej hudby sú tu single Higher Power a spojenie s BTS v podobe My Universe, ktoré boli vonku už skôr. Fanúšikovia romantických balád si prídu na svoje v piatom songu, Let Somebody Go, kde sa objavuje aj hviezda z Disney Channelu a ženský role-model dnešnej generácie, Selena Gomez. Poslucháči hudby z 80. rokov by si mali vypočuť nadupanú skladbu Humankind, ktorá v sebe ukrýva ‚štadiónovú‘ atmosféru na štýl skupiny Toto či U2.

Coldplay nezabudla ani na šťastné páry či zaľúbencov, pre ktorých si pripravila pozitívny beat dopĺňaný o zasnívanú atmosféru v songu Biutyful. Nahrávka People Of The Pride je zas pre všetkých rockerov či metal-heads, skutočne bombová skladba, ktorá bude určite jednou z obľúbených v tomto projekte. Song Human Heart je zas pre milovníkov harmónii a fantastická Coloratura je odpoveďou všetkým kritikom, na ich vyjadrenia ohľadom ‚neschopnosti kapely vytvoriť hudbu, ktorá má hĺbku‚.

Album si teda jednoznačne zaslúži pozornosť každého, kto má rád hudbu a dokáže sa jej otvoriť. Skupina si aj v tomto albume drží svoju tvár, pričom prináša kúsok hudby pre úplne každého. Je teda veľmi málo pravdepodobné, že by sa komukoľvek tento album nepáčil.

Skupina zavíta počas svetového turné aj neďaleko nás + oznámili, ktorý album pre nich bude posledným

Vopred je podstatné si povedať, že ešte nie sú ohlásené všetky dátumy plánovaného turné, takže sa zatiaľ pozrieme len na tie, doteraz potvrdené. V marci budúceho roka sa cesta kapely začne v Kostarike, v San José. Po niekoľkých zastávkach v Strednej ostanú až do konca júna v Severnej Amerike a následne sa presunú na náš starý kontinent. Tu sa predstavia v týchto mestách:

  • 2.7.2022 – Frankfurt, DE – Deutsche Bank Park
  • 3.7.2022 – Frankfurt, DE – Deutsche Bank Park
  • 8.7.2022 – Varšava, PL – PGE Narodowy
  • 10.7.2022 – Berlín, DE – Olympiastadion Berlin
  • 12.7.2022 – Berlín, DE – Olympiastadion Berlin
  • 16.7.2022 – Paríž, FR – Stade de France
  • 17.7.2022 – Paríž, FR – Stade de France

Medzi koncerty, ktoré nám budú najbližšie, patria tiež augustové v Bruseli, Londýne či škótskom Glasgowe. Zatiaľ posledným potvrdeným je septembrový výlet kapely na festival Rock in Rio v Riu de Janeiro.

Skupina, konkrétne ich hlavný spevák Chris Martin, oznámila, že už nebude trvať dlho, kým prestanú nahrávať nové skladby. Konkrétne spomenuli číslo 12, dvanásty projekt pre nich teda bude znamenať koniec nahrávania v štúdiu. To však nepredstavuje ich koniec koncertovania. Skupine sa údajne páči štýl slávnych Rolling Stones či Kiss, ktorí dokážu naživo hrávať aj v sedemdesiatke.

Určite sa nezabudni pozrieť na náš shop, v ktorom nájdeš okrem tohto najnovšieho albumu aj jeho vinylovú verziu spolu s množstvom ďalších produktov kapely Coldplay! Navštív našu stránku – shop.rukahore.sk/coldplay

Čo hovoríš na najnovší album skupiny Coldplay, Music Of The Spheres? Ktoré skladby sa ti páčili a ktoré sa ti zas na prvé počutie nepozdávali? Chystáš sa na jednu, prípade viac zastávok ich pripravovaného svetového turné? Daj nám o všetkom vedieť dolu v komentároch, alebo na jednej z našich sociálnych sietí, Facebooku či Instagrame! Skontroluj tiež náš shop, shop.rukahore.sk

Pre viac noviniek zo sveta hudby klikaj sem!

Zdroje: YouTube, Wiki, Genius, music-news.com, coldplay.com

Zdroj titulného obrázku: voi.id

Komentáre

Odporúčame