KLIPČlánkyk-pop

Tento víkend patril LGBT. Čo povieš na ich hudobnú produkciu?

Ak tu niekto trpí homofóbiou, tak radšej ani nečítajte ďalej…totižto obrovská časť slovenskej komunity má neustály problém s prijatím LGBT. Ono sa hovorí, že Slovensko je pekných pár rokov pozadu oproti celému svetu a v otázke ľudskej sexuality tomu nie je inak. Skúste povedať niekomu na dedine pár slov o homosexualite a vytasia na vás kríže, ktorými sa budú brániť a žehnať.

Keďže tu máme to obdobie „dúhových pochodov“ je táto téma celkom omieľaná a obrovské množstvo celosvetových umelcov do kategórie LGBT zapadá. No a čo? Keď zistíte, že vaša milovaná speváčka má doma namiesto muža ženu, zmení sa tým niečo? Vy ženy sa možno trošku zamyslíte, chlapom určite vybehne slina (pokrytci) a hotovo. Nič sa nemení. Chcela som povedať, že ani moja láska k hlasu LP sa nezmenila po tom, ako zistila jej orientáciu. Ale čo budem ofajaváť, veď tam mi to bolo jasné hneď.

Avšak, nechcela som tu teraz moralizovať, na to naozaj nemám konštaláciu. Chcela som vás iba oboznámiť o tom, že Pride Month pokračuje a z pomedzi svetových, hudobných topiek si vybrali zopár trackov, ktoré budú, niečo ako ozdoba pre LGBT komunitu. A neuveríte, kto bude na zozname ako prvý. Žeby tá strapatá bohyňa, ktorú žeriem?

LP – Shaken

Pochopiteľne, že sa začne s najviac omieľanou speváčkou, ktorú doma neposlúcha chlap, ale žena. No, nevieme, kto koho poslúcha…ale to je jedno. Každopádne „Shaken“ je po*iči song s podľa mňa mega vtipným klipom. LP sa asi znova tak jemne opustila a ako karikatúra v klipe hádže na kreslenú bloncku nielen oči, ale aj rodidlo. Dovolím si tvrdiť, že neúspešne, keďže blonďavá karikatúra odkráča s inou.

Mark Ronson & King Princess – Pieces Of Us

Mark nedávno dopomohol Miley Cyrus k super songu „Nothing Breaks Like a Heart“ a po ňom prichádza s touto náložou. „Pieces Of Us“ je taký klasický, popový opúšťak v ktorom mu ladne dopomohol hlas King Princess. Či zostať s niekým, či sa k niekomu vrátiť, či už na to celé kašlať lebo vieš, že aj tak je to na nič. Och, no povedzte mi, či nám nezadaným nie je najlepšie.

Máni Orrason – Numb

Priznám sa, že som na prvý pohľad nevedela identifikovať pohlavie tohto ehm, speváka? Bože, dúfam, že som sa trafila a nikoho neurazila. Naozaj som zmätená, keď niekoho neviem zaradiť a nerada by som sa splietla, bola by to celkom hanba. V každom prípade Máni vydal 21. júna svoj najnovší EP „Baby Angel“. Track „Numb“ je jeho hlavnou piesňou. Ďalšia vecička o rúcaní sa zo vzťahov (šok šok).

Parson James – Minute

Parson je späť! Tento popový spevák vydal v piatok svoju najnovšiu pieseň „Minute“. Bola to pre neho taká chvíľka, kde sa uzavrel do svojich vlastných myšlienok. Myslím, že Parson sa týmto songom len rozbieha a čochvíľa príde s niečim ďalším.

Kim Petras – Another One

Kim sa chystá pustiť von do sveta nový album „Clarity“, a to už 27. júna. Predtým nás však potešila malou ukážkou. Konkrétne trackom „Another One“. Nejako sa v ňom rozcítila a rozospievala sa o krásnych momentoch so svojim chlapom. Tak nejak si tie momenty proste pýta. Som zvedavá, aké budú jej ďalšie, nové songy.

Poteší sa podľa vás LGBT komunita takýmto trackom?

 

Autor: https://www.instagram.com/simka_rumka/

Komentáre

Odporúčame