ČlánkyHIP-HOPMetalPOP

Black Eyed Peas, Slash alebo maskovaní Slipknot? Príď sa zabaviť na maďarský festival VOLT

Drahí moji, v poslednej dobe mám takú zaujímavú konštaláciu a chuť vyhľadávať kvalitné festy a akcie. Samozrejme po nich aj následne labzovať, avšak, musím si dopredu uvedomiť kvalitu týchto podujatí, pretože si nemôžem dovoliť všetky absolvovať. Bohužiaľ, nemám prachatého frajera, ktorý by mi prispel (keby nie som emancipovaná) a vlastne nemám žiadneho.

View this post on Instagram

A páneurópai piknik harmincadik évfordulójára a #piknik30 nevet viselő programsorozaton emlékezhettek a Telekom VOLT fesztiválon, többek között Lobenwein Tamás fotóiból készült kiállítással, az 1989-es évek slágereit felvonultató diszkóval, és Weiler Péter alkotásaival.  A különleges helyszínre félbevágott Trabantokból kialakított ülőbútorok, és egy szintén Trabantból kialakított fotó installáció kerülnek ki. A nappali közösségi, pihenő helyszín esténként házibulivá változik: egy KGST-gyártmány lakókocsiból kialakított dj-pultból 80- as évekbeli zenék (synth-pop, rock/metál, hiphop, magyar slágerek) szólnak majd.  #TelekomVOLTfesztivál #TelekomVOLT2019 #VOLT2019 #VOLT #festival #fesztivál #live #music #musicfestival #Sopron #summer #concert #Hungary

A post shared by VOLT Fesztivál (@voltfesztival) on

Po chvíľkovom opustení sa mi došlo, že som našla poriadny fest, ktorý sa o pár dní začne v Šoprone a ktorého sa pochopiteľne zúčastním. Šopron je konkrétne v Maďarsku, keby ste nevedeli (lebo ja som nevedela). VOLT Fest 2019 bude 4 dňová udalosť, kde sa budú na pódiu predvádzať tie najzaujímavejšie, hudobné tváričky z celého sveta. Je úplne jedno, aký hudobný štýl obľubujete, na VOLTE si to proste užijete za každú cenu. Keď si kuknete program na každý jeden deň, tak pochopíte.

Kto by nechcel naživo vidieť a počuť, ako Will I Am baví ľudí so svojou kapelou Black Eyed Peas? Jednoznačne, že všetci a tu nejde o to, či sú vaši obľúbenci alebo nie, tu ide o tú show, ktorú spravia. Neviem prečo, ale mám taký pocit, že oni by mohli svojou účasťou každého hneď upútať.

View this post on Instagram

? Tudtátok, hogy Will.I.Am-ék eredetileg Nicole Scherzingert akarták énekesnőjüknek? A hölgyet szerződés kötötte az Eden’s Crush nevű együtteshez, így nemet kellett mondania – ő később a Pussycat Dolls sztárjaként vált világhírűvé. ⠀ ? A kaliforniai hiphoptrió az eredeti felállásában érkezik a Telekom VOLT Fesztiválra: will.i.am, apl.de.ap és Taboo visszatért a stílushoz, amit a kezdetekben képviseltek, bár a setlistjükben megtalálhatók a csapat gigantikus slágerei, a Where Is the Love?, a Let's Get It Started, a Pump It és az I Gotta Feeling is. ?⠀ ————————————————⠀ ➡️ Black Eyed Peas a Telekom VOLT fesztiválon: június 28.⠀ ➡️ PROGRAMTÁBLA & JEGYEK: www.volt.hu⠀ ? Jegyárforduló 06.14-én! ?⠀ .⠀ .⠀ #blackeyedpeas #bep #william #taboo #apldeap #nicolescherzinger #fergie #TelekomVOLTfesztivál #TelekomVOLT2019 #VOLT2019 #VOLT #festival #fesztivál #live #music #musicfestival #Sopron #summer #concert #Hungary

A post shared by VOLT Fesztivál (@voltfesztival) on

A čo tak britsko-americký rocker Slash? Predstavte si, že tam tento pánko zadelí nejaké svoje gitarové sólo a vám zježí…dajme tomu, že ruky. Úplne si predstavujem ako vybehne na stage a celým Šopronom bude znieť jeho hlas.

View this post on Instagram

Az megvan, hogy Slash a védjegyévé vált cilindert és az azt díszítő ezüstszínű övet 1985-ben, az egyik koncertjük előtt lopta két üzletből a Los Angeles-i Melrose Avenue-n? És az, hogy ő tervezte a GNR kör alakú logóját? Vagy hogy nagy flippergyűjtő? Azon pedig már gondoljuk, meg sem lepődtök, hogy több mint 100 gitárja van! Lenyűgöző hangszergyűjteményét több mint 1,9 millió dollár értékűre becsülik.⠀ ————————————————⠀ ➡️ Slash és zenekara a Telekom VOLT fesztiválon: június 27.⠀ ➡️ PROGRAMTÁBLA & JEGYEK: www.volt.hu⠀ ? Jegyárforduló 06.14-én! ?⠀ .⠀ .⠀ #slash #TelekomVOLTfesztivál #TelekomVOLT2019 #VOLT2019 #VOLT #festival #fesztivál #live #music #musicfestival #Sopron #summer #concert #Hungary

A post shared by VOLT Fesztivál (@voltfesztival) on

Ale takýchto borcov bude na VOLTE habadej. Poskočí niekomu srdénko zo Slipknotu? Lebo aj oni nabehnú v maskách (dúfam, že v nich) a zrevú s gitarami v rukách na všetkých zúčastnených. Keby moja kamarátka nemala odpor voči takejto hudbe, mohla som ich počuť aj ja, ale nevadí.

View this post on Instagram

Tudtad, hogy a Slipknot összes nyilvános megjelenésekor viselt maszkok ötlete az egyik első próbájukkor született? Az egyik alapító tag, Shawn Crahan egy rémisztő bohócmaszkkal érkezett, és ekkortól datálódik a művészneve, a Shawn the Clown (vagy röviden: Clown) is. „A maszkok segítenek, hogy az egyéni identitásunk hangsúlyozása helyett kizárólag a zenére koncentráljunk. Viselésük közben maximálisan elengedjük magunkat, a belső hangjainkra figyelünk, és az ösztöneink irányítanak minket” – mondta Corey Taylor. A zenészek ráadásul így maszk nélkül bármikor elvegyülhetnek a hétköznapi emberek között, így akár az is előfordulhat, hogy összefutsz velük valahol Sopronban…⠀ ? Mikor: június 26., szerda, 22:30⠀ ? Hol: Telekom Nagyszínpad⠀ ————————————————⠀ ➡️ JEGYEK + PROGRAMTÁBLA: volt.hu⠀ ? Jegyárforduló 06.14-én! ?⠀ .⠀ .⠀ .⠀ #slipknot #clown #coreytaylor #TelekomVOLTfesztivál #TelekomVOLT2019 #VOLT2019 #VOLT #festival #fesztivál #live #music #musicfestival #Sopron #summer #concert #Hungary

A post shared by VOLT Fesztivál (@voltfesztival) on

A viete, aká najúžasnejšia, spevácka hviezda sa tam ukáže? Viete? Taká strapatá, drobná žena s hlasom bohyne, ktorá bude deň pred vystúpením na VOLTE koncertovať u nás v Bratislave. Stále nič? Ešte by vám mohlo napovedať, že ju úplne nenormálne žeriem a zbožňujem. Áno, je to LP! Po celom Šoprone a pf, po celom Maďarsku sa bude ozývať hlas tejto ženy.

Ale ako som už hovorila, toto je len malý útržok toho, čo by ste na VOLTE mohli zažiť, keby sa tam chystáte ako ja (skromne). Mohla by som tu vypísať mrte umelcov, ktorí sa dovlnia na VOLT, ale veď si sami čeknite program, kúpte lístok a možno tam do seba niekde aj buchneme. Ešte stále nie je neskoro na kúpu, aspoň na jeden deň a užiť si maďarskú atmošku. Len dopredu upozorňujem, že v Šoprone a okolí 20 kilákov sa už neubytujete, to berte ako internú informáciu.

Komentáre

Odporúčame