NewsPOP

Celeste Buckingham novým songom opäť potvrdila, že je pýchou Slovenska

Celeste je pre mňa jednou z tých, ktoré sú záchranou slovenskej, hudobnej scény. Mne osobne je úplne jedno, že má americko-švajčiarske korene, keby mala aj africké, netreba riešiť. Jednoducho je to naša slovenská a mega talentovaná speváčka.

Ja som toho o nej naozaj veľmi veľa počula, dokonca nielen o nej, ale aj od nej (myslím songy). Na jej osobu a rovnako tak aj na jej spevácke výkony padajú len pozitívne slová. Jediná, povedzme nie celkom pozitívna recenzia padá na jej songy s anglickým textom. Že prečo vlastne slovenská speváčka spieva po anglicky? Snaží sa takto viac preraziť? Veď by mala spievať po slovensky, nie?

A viete čo? Toto sú podľa mňa tak strašné bullshity, že až. Celeste má jednoducho krásny hlas a jej tie „americké“ songy úplne idú. Ja som brutálne hrdá na to, že sa Slovensko môže pýšiť tak mladou a skvelou speváčkou. Opäť ma o tom presvedčila aj novým songom „Voiceless“, ktorý práve pustila von do sveta.

„S radosťou som prijala ponuku zložiť a naspievať jednu z titulných skladieb tohto filmu. Nie je to ďalší bežný film. Je o veľmi ťažkých témach, ktoré sa dotýkajú najmä tých z nás, ktorí sme vyrástli v dobe internetu, sociálnych sietí a odcudzenia skutočných vzťahov medzi nami. Či už doma, na ulici alebo v škole…“

Voiceless je dokonca hlavným trackom filmu „Kto je ďalší?“. Film je inšpirovaný skutočnými príbehmi zo Slovenska, Ruska a Kanady. Internet hlavných hrdinov priviedol až na hranicu života a smrti. Myslím, že to bude zaujímavé kukanie a v kinách bude už 22. august 2019. Takže nezabudnite čeknúť aj film.

„Mám osobné skusenosti, ktoré sú podobné tým z filmu, napríklad čo sa týka sexuálneho zneužitia. Verím, že hudba je univerzálnym jazykom a že cez ňu vieme riešiť aj témy, ktoré sú niekedy až príliš náročné na bežnú debatu. Dúfam, že ľudia sa po vzhliadnutí tohto filmu zamyslia nad svojimi blízkymi, ktorí si možno niečím podobným prešli, alebo prechádzajú, a nebudú ich za to súdiť, ale práve naopak im budú oporou,“ dodáva Celeste.

Komentáre

Odporúčame