NewsPOP

Prince neodchádza do zabudnutia: Jay-Z vydáva jeho posmrtný album

Prince, americká legenda hudby, ktorá opustila tento svet v apríli 2016. Vtedy svet prišiel o famózneho speváka a interpreta množstva songov. O tomto mužovi bolo a vždy bude známe, že bol neskutočný hitmaker. V podstate z neho vyliezal jeden song za druhým a zakaždým z toho bol mega hit.

Počas svojej kariéry valcoval hitparády svojimi najznámejšími songmi a naprieč generácií oslovil fanúšikov po celom svete. Na songoch spolupracoval aj s Sinead O’Connor, Madonnou, Aliciou Keys a množstvom iných. Jeho najväčšie hity vznikali v priebehu 80. a 90. rokoch. V tejto dobe často používal umelecký pseudonym Jamie Starr, Joey Coco alebo Alexander Nevermind. Prince sa mu hodí určite viac. Pripomeňme si nesmrteľné hity tejto legendy.

Nie je však veľmi známe, že podporoval aj iných umelcov svojou vlastnou tvorbou. Jay-Z sa k Princeovi a jeho pôsobeniu vyjadril jasne: „Prince viedol cestu k umeleckej slobode a bol najodvážnejším mužom, akého som v tomto priemysle spoznal“.

Myslím, že nie každej hudobnej legende bola udelená taká pocta, že by po smrti daného umelca vyšiel album s jeho nevydanými demo nahrávkami. V prípade Princea sa tak stalo a dokonca nie len 1x. Prvý album, ktorý bol vydaný po jeho smrti s názvom „4Ever“ bol vydaný v novembri 2016, čiže pár mesiacov po jeho smrti. Jeho ďalšie nevydané projekty vyšli v roku 2017 a 2018. Aktuálne má svet nový album „Originals“, tento album obsahuje 15 trackov, ktoré Prince nikdy nezverejnil. Na vydaní albumu sa podieľal Jay-ZTroy Carter. Títo páni spravili skvelú vec v mene legendy a za to im patrí obrovská vďaka.

Komentáre

Odporúčame