ČlánkyHIP-HOP

MLADÁ KRV: Novým albumom sa chce HELY viac príbližiť svojim fanúšikom

Predstavujeme vám dnešného adepta v rubrike Mladá Krv, ktorým je rapper Lucas Hely pochádzajúci zo Senice. K rapu pričuchol niekedy v období medzi základnou a strednou školu v roku 2005. Inšpiráciou začať s rapom mu bola domáca tvorba skupín ako boli Názov Stavby, Drvivá Menšina, Kontrafakt alebo PSH. Zo zahraničnej scény ho oslovovali najviac 50 Cent, Eminem, Dr. Dre alebo Xzibit. V tom čase bol veľmi populárny freestyle battle a tak sa po večeroch stretával so svojimi homies a snažili sa rýmovať do amerických hudieb. Lucas si vtedy vyskúšal aj niekoľko kvalifikácii legendárneho Artattack freestyle batte pričom sa len tesne neprebojoval do finálnych kôl.
Zároveň v tomto období začal nahrávať svoje prvé demo skladby a pilovať prejav. Rap preňho vtedy nebol primárny, keďže sa venoval aj futbalu. Počas vysokej školy však nastal zlom a rozhodol sa, že sa hudbe začne venovať naplno. Momentálne to u Helyho bežne vyzer tak, že cez týždeň chodí do práce a každý víkend behá buď po koncertoch alebo je zavretý v štúdiu, kde usilovne pracuje na nových veciach. V roku 2012 mu vyšlo debutové EP s názvom Krok do tmy, ktoré bolo akýmsi úvodom do hudobného sveta. O štyri roky neskôr už prichádza s plnohodnotným projektom, albumom Háčko, na ktorom bolo výrazne badať posun v lyrike a prejave. Týmto počinom dal hudobnej komunite najavo, že s ním treba počítať.

Odvtedy prešiel nejaký čas a Hely aktuálne prichádza s novým projektom, albumom Neón. Nápad naň vznikol ešte počas minulého roka, keď mu jeho parťák Denny Veselý vnukol myšlienku spraviť niečo, čo by vystihovalo ich momentálny životný štýl a priblížiť sa viac ľuďom. Jeho výroba spočiatku nebola ľahká kvôli nedostatku vhodných produkcií. Vtedy Hely kontaktoval Abeho, dvorného producenta skupiny H16, ktorý robieva s umelcami rôzne projekty na mieru. Slovo dalo slovo a dohodli sa, že album Neón bude ich spoločným dielom. Abe začal Helymu posielať množstvo hudieb, z ktorých si po dlhšom počúvaní vybral 20, do ktorých napísal texty. Napokon sa rozhodol na album dať len 10 najlepších skladieb, ktoré nahral v Starmusic Studio u Romana Zámožného. Nahrávanie albumu zabralo niekoľko týždňov a o finálny mix a master sa postaral Matej Straka. Podľa nás tak vznikol projekt, ktorý rozhodne stojí za vypočutie.

Koncom júna Hely plánuje dať von druhý videoklip z albumu Neón, pričom momentálne už pracuje na ďalších nových veciach. Po lete tak môžeme od neho čakať opät nový videosingel, ktorý bude vystihovať to, v akom duchu sa bude niesť jeseň aj zima. Jeho parťák Denny Veselý chystá takisto nejaké skladby, ktoré sa už začali nahrávať, tak uvidíme ako to dopadne možno bude z toho nakoniec album. Ak sa chcete dozvedieť viac odporúčame vám sledovať Helyho instagram: www.instagram.com/lucashely, kde je nájdete vždy aktuálne info o najbližších koncertoch a jeho tvorbe.

Komentáre

Odporúčame