NewsROCK

Frontman slávnych Oasis vystúpi na Pohode. Vydáva tiež druhú sólo platňu

Spevák LIAM GALLAGHER oznámil vydanie druhej sólovej platne. Kedy bude album Why Me? Why Not. k dispozícii, niekdajší frontman slávnych Oasis neprezradil, na Twitteri ale ponúkol ukážku z pilotného singlu Shockwave. Jeho sólo debut As You Were bol komerčným trhákom. V Anglicku sa album okamžite vyhupol do čela albumového rebríčka a Liam zaň takmer okamžite dostal platinový certifikát. Hneď v prvom týždni britpopová ikona predala toľko vinylových verzií, koľko sa iným nepodarilo za dlhých dvadsať rokov. Gallagher za nahrávku získal prestížne ocenenie časopisov Q, NME a GQ.

„Je báječné byť späť“ komentuje spevák aktuálne informácie v oficiálnom tlačovom prehlásení. „Nová hudba je skvelý spôsob, ako na seba upozorniť a dobrý dôvod, prečo odohrať pár ďalších koncertov. Robím to preto, aby bolo o kom hovoriť, pretože, priznajme si, bezo mňa by to bola nuda.“ Mimochodom, prvú správu o chystanej druhej platni Liam rozšíril v deň, keď jeho brat Noel oslavoval pätdesiatedruhé narodeniny.

Singel Shockwave vyjde v piatok 7.6.2019. Z ukážky je zjavné, že hlavnou inšpiráciou pre hudobníka v štúdiu boli kapely ako The Who alebo T.Rex. Liam skladbu napísal s dvoma kľúčovými mužmi, s ktorými spolupracoval aj na As You Were. Oba patria k aktuálne najžiadanejším spolupracovníkom: Andrew Wyatt získal Oscara ako spoluator skladby Shallow z oceňovaného filmu A Star Is Born a producent Greg Kurstin sa môže pochváliť hneď niekoľkými cenami Grammy z posledných rokov. Detaily k novinke Why Me? Why Not. by mali byť zverejnené už čoskoro. „Bude to skvelý album. Lepší než ten predchádzajúci a to je čo povedať, pretože As You Were bola úžasná platňa, však?“ hovorí sebavedomo protagonista.

Liam Gallagher vystúpi v júli na festivale Pohoda!

Komentáre

Odporúčame