News

Sestra Celeste Buckingham Carmel: Song Smoke Break je inšpirovaný mojím životom (ROZHOVOR)

Takto pred týždňom sme sa pekne nahodili, vyvetrali zo šatníka lodičky a vyrazili do hotela Sheraton. Urobiť si predĺžený víkend a zažúrovať si aj v pondelok je,  z času na čas, skvelý nápad! Ešte lepší, ak vás čaká predstavenie nového singlu s krásnym vizuálom od mimoriadne talentovanej Carmel Paradise. Organizátori s dušou Soul For Show pripravili tento event ukážkovo a ako to už býva zvykom, šampanské tieklo potokom. Stretlo sa na ňom množstvo umelcov či známych osobností, aby ako prví v predpremiére videli klip k songu Smoke Break a všetci mali zimomriavky. Ja som si jej autorku, sestru populárnej superstaristky Celeste Buckingham odchytila a trošku ju pre vás vyspovedala.

         V rozhovore sa dozvieš: 

  • Ako vznikal samotný song & klip
  •  Čo Carmel inšpirovalo ho napísať
  • Aký vzťah má so svojou sestrou Celeste?
  • Koho zo slovenskej scény počúva?
  • Chystá Carmel svoj debutový album?

 

Na úvod ti musím povedať, že ti to naozaj mimoriadne pristane! Ako dlho si sa pripravovala na dnešný večer? 

Ďakujem! Za to, ako dnes vyzerám môže ale moja stylistka, ktorá tu niekde pobehuje a stará sa o mňa, aby som nejak vyzerala. (Smiech.) Je nesmierne šikovná a som jej za to veľmi vďačná. A ako dlho som sa pripravovala? Vždy pred takýmito eventmi som dosť nervózna, lebo cítim zodpovednosť voči ľuďom, ktorým mám ukázať niečo moje. Niečo, čo je osobné a ja chcem, aby sa im to páčilo. Takže, psychicky som sa pripravovala od rána.

Poďme sa hneď povenovať songu Smoke Break, ktorý sme si pred malou chvíľou mali možnosť vypočuť. Je to song inšpirovaný tvojim životom? 

Moje songy, aj keď teda, veľa ich nemám, sú všetky veľmi osobné a sú inšpirované tým, čo som si prežila alebo aktuálne prežívam. Nikdy to však nie je len realita, niektoré veci sú trochu pritiahnuté za vlasy, proste tie veci majú aj niečo navyše. Aj pri songu Smoke Break je to tak. Niečo podobné, o čom spievam, som prežila a myslím, že je to veľmi aktuálna téma aj pre množstvo dievčat. Veľa z nich totiž naivne zotrváva v toxických vzťahoch, nedostávajú toľko lásky, koľko by si zaslúžili a pre chlapcov sú len takou chvíľkovou zábavkou, nikdy pre nich nebudú priority. Myslím, že toto sa deje mnohým z nás a nemalo by sa to diať. Určite si každá žena zaslúži lásku, skutočnú a hodnotnú. Žiadna žena nie je pre chlapa len akási prestávka na cigaretku. Nie.

Smoke Break je veľmi emotívna záležitosť sprevádzaná rovnako zaujímavým vizuálom. Ako prebiehalo natáčanie? 

Vždy keď napíšem nejaký song, mám v hlave okamžite predstavu, ako by mal vyzerať aj klip. Mám to tak nejak automaticky, je to tak dosť autentické. Mám okolo seba šikovný team, ktorý mi pomáha veci dotiahnuť do absolútnej spokojnosti.

Čo ty a chlapi? Páčia sa ti aj slovenskí muži alebo ti prídu skôr takí exotickí? 

Ja nie som veľmi vzťahová, aj keď som už samozrejme nejaké broken heart už zažila. S bývalým frajerom mám ale dobré vzťahy, sme najlepší kamoši. Dokonca, keď videl nejaké ukážky klipy povedal, že sa teší z toho, že ho hrá taký pekný chlap. (Smiech.)

Slovenskí chlapi sa mi ale páčia. Osobne rada chodím do mesta tancovať a na Slovensku chlapi neotravujú, sú milí a nevtieraví. Ale, že by som sa nejak snažila si nejakého nájsť, to by som netvrdila. No a ak by som chcela nejakého slovenského frajera, musela by som ešte trochu popracovať na slovenčine.

Máš ešte stále problém so slovenčinou? Nepočúvaš ani slovenskú hudbu? 

Slovenčina je fakt najťažší jazyk na svete! To vaše skloňovanie a tieto veci, na nich ešte musím zamakať. Slovenskú hudbu počúvam, mám rada Majka Spirita, napríklad.

Tvoja sestra patrí medzi najpopulárnejšie speváčky na našej scéne. Nemáš niekedy pocit, že vás ľudia porovnávajú? 

Mne je jedno, čo si ľudia myslia. Naozaj. My so sestrou máme naozaj krásny vzťah, sme si navzájom inšpiráciou, ale vieme sa na seba aj nahnevať. Sme kamošky, nie sme rivalky. Viem, že ak by som od nej čokoľvek potrebovala, okamžite by mi pomohla a je to vzájomné.

Takže, nemôžeme očakávať, že jej budeš konkurovať svojím debutovým albumom? 

To je vo hviezdach. Chcem nové single a chcem nové vizuály. Celé to musí vyplynúť zo mňa samo. Nechcem robiť veci na silu. Uvidíme, všetko je vo hviezdach.

 

 

Komentáre

Odporúčame