NewsEventyHIP-HOP

Druhým headlinerom Hip-Hop Žije je americký rapper Gunna

Neviem ako ty, ale ja sa celkom teším na obdobie festivalov, dokonca mi nevadia ani za ušami dogŕcaní týpkovia či spotené pazuchy, lebo to jednoducho k letu neodmysliteľne patrí. Túto moju a verím, že nie len moju najsamobľúbenejšiu sezónu otvorí ako inak, legendárny projekt HIP HOP ŽIJE, na ktorom sa asi všetci pekne dorobíme už o necelý mesiac na starých známych Zlatých Pieskoch. Tak ako vždy, aj tento ročník bude nabitý tými najväčšími legendami slovenskej a českej rapovej scény. Skvelej atmoške dopomôže  aj dobré jedlo od tých najlepších streetfoodových značiek a alkohol bude tiecť potokom, to nám je všetkým už teraz dobre jasné.

 

Na pódiu sa teda zjavia už tradične mená ako Majk Spirit, Rytmus, Ego, Strapo či obľúbené trio Separ+Dame+Smart a vlastne všetci tí, na ktorých si čo i len spomenieš.

Okrem týchto našich frajerov sa však už tradične od prvého ročníku na hlavný stage dostávajú aj silné mená spoza veľkej mláky. Pred nedávnom sme ťa informovali, že v roku 2019 k nám zavíta Ja Rule, ktorý ti predstaví výber zo svojej tvorby za posledných viac než 20 rokov v rape. To však ale vôbec nie je všetko! A rozhodne nie všetko!

Okrem Ja Rula sa totiž predstaví aj zástupca novej školy, ktorým bude americký rapper a spevák Gunna! Mladý chalan, ktorý je podpísaný pod vydavateľstvom Young Thuga, sa predstaví so svojimi najväčšími hitmi. Rodák z Georgie bol spolu so svojimi štyrmi staršími bratmi vychovávaný len matkou a muzike sa venuje už od svojich 15-tich rokov. Young Thugov a jeho spoločný kamoš ho po vydaní jeho debutového EP predstavil Thugovi. A deal bol na svete.

Gunna má za sebou za posledné roky viacero štúdiových projektov, z ktorých sa každému ďalšiemu dostáva väčšej pozornosti ako predchodcovi. Hip-Hop Žije bude ďalšou zastávkou jeho európskych koncertov, ktoré sa na mesiac jún fajnovo nakopili. V najbližšej dobe sa so svojimi live shows predstaví po Nemecku, Írsku, Anglicku či Francúzsku. Skvelá správa teda je, že sa nikde nemusíš trepkať. Gunna príde na Slovensko a ty ra rozbiješ pod stage-om jak handra. To je dobrý deal, či?

Šialenstvo vypukne už 28.júna čo je presne vtedy, kedy ti mamička obúcha o tú sprostú hlavu vysvedčenie, takže si tento dôležitý dátum nemusíš asi ani nikde zaznačovať. Nebuď ale labuť a buď pripravený, vstupenky sa míňajú ako čerstvé rožky! Celozrnné/bezlepkové, ofc – takže klikaj SEM.

Tak čo, vidíme sa pri bare?

 

@kat_____a

Komentáre

Odporúčame