HIP-HOPPlaylisty

PLAYLIST: Hudobný obzor HOODINIHO je rovnako univerzálny ako jeho produkcie

O talentovanom producentovi Hoodinim, vlastným menom Stanislav Hudec je počuť čoraz častejšie. Niet sa čomu čudovať, jeho univerzálne produkcie sú vysoko chytľavé. Svoje začiatky datuje od roku 2009, kedy sa ku nemu dostalo dvd-čko s rapovými videoklipmi, film Nevyhrožuj a amatérsky producentský software Hip Hop Ejay 6. Takto nejako v skratke začala jeho kariéra. K tomu chodil rok na klavír, ktorý ho ale po čase omrzel. Za prvú vážnejšiu produkciu považuje hudbu na skladbu Mladý Slovák 2 od Radikala, ktorá vyšla v roku 2014. V tej dobe ešte používal umelecké meno 2N. Väčšina ľudí ho však skôr môže registrovať zo Šortyho skladieb, ktorým dodal svojím hudobným citom vynikajúcu atmosféru už pod súčasným umeleckým menom Hoodini. Neskôr sa jeho cesty skrížili so spevákom a rapperom Adissom, s ktorým urobili spoločný album MY. Jeho produkcie si postupom času obľúbilo mnoho tuzemských umelcov ako Kali, Majself, Momo, Aless, Dominika Mirgová, Dame a Rida Radar, s ktorým momentálne spolupracuje na jeho debutovom albume.

1.Kedy a kde najčastejšie počúvaš hudbu?

Hoodini: Non stop

2. Aká je tvoja najobľúbenejšia skladba?

Hoodini: Na toto sa ťažko odpovedá, lebo ich mám nespočetne veľa ale haluz , že dookola obmieňam to isté , sem tam sa niečo nové pridá, to je asi zlé som si teraz uvedomil … Momentálne mi najviac hrá v ušiach Marek Brezovský, Hapkova a Horáčkova “Citová investice” a Jaro Filip – od nich všetkých je to pre mňa čo pesnička, to klenot… a nemecký/ taliansky rap…Ale vravím, budúci týždeň keď sa ma opýtaš bude to všetko od beatles, biggieho a tupac. Ja som slabý new schooler na počúvanie…

3. Aký je tvoj najobľúbenejší umelec?

Hoodini: Same shit jak odpoveď predtým… Každý jeden , ktorého počúvam.

4. Aké sú tvoje ďalšie plány do budúcna?

Hoodini: Robiť hudbu. Robiť čo najviac rôznorodej hudby. Tešiť sa z toho , že to môžem robiť a zlepšovať sa minimálne takým tempom jak doteraz…Aaaale v poslednej dobe mi vŕta v hlave nejaký ucelený projekt… Ale to je veeeeeeľmi ďaleko , malý pán som nato ešte. Ale dúfam, že raz vyrastiem v človeka a producenta, čo dokáže spojiť a zrealizovatť všetko čo mám v hlave.

Komentáre

Odporúčame