EventyHIP-HOPPOP

Bad Karma Boy či Prezident Lourajder? Prídi sa pozrieť na Urban Market

Urban Market už od jeho samého začiatku nie je iba o nákupoch, ponúka množstvo ďalších možností, ako hodnotne tráviť voľný čas. Či už sú to diskusie, prednášky, tvorivé dielne, výstavy alebo hudobné vystúpenia, aj táto edícia ponúkne rôznorodé aktivity. Navyše, po minuloročnom úspechu vás Urban Market pozýva aj na večerné Urban Market Nights, ktoré sa uskutočnia v netradičných priestoroch kotolne priamo na fakulte.

Denný program sa uskutoční najmä na vonkajšom pódiu na Námestí slobody a tešiť sa môžete okrem iných na koncerty kapiel Bad Karma BoyThe YouniversePrezident Lourajder či BalatonLannne projekt Juraja Petáka (ex Purist) pokrstí svoje debutové EP. O zábavu v noci sa postarajú skvelý maďarský DJ a producent Route 8CLVMichael Priest & Bad Mojo, ktorých budú svetlami sprevádzať talentovaní CTRL_space kolektív. Oslavovať spolu s Urban Marketom budú aj FVLCRVMStroonWnchnz alebo EMONOIZBOYZ. Keďže 1. júna je deň detí, nezabudli sme ani na tento sviatok. V sobotu deti svojím energickým vystúpením zabaví Notový Danny. Každý deň nám budú svojimi hudobnými výbermi spríjemňovať aj selektori ako napríklad MtotheGFOMingrediens alebo Duhan. Pripravené sú aj workshopy, výstavy a diskusie.

Na minuloročnej jarnej edícii sme vás po prvýkrát pozvali na nočnú afterparty do vynovených priestorov kotolne na Fakulte architektúry. Kto bol, určite si pamätá tú jedinečnú atmosféru v surových priestoroch… a kto nebol, bude mať šancu na reparát! Piatková Urban Market Night bude hostiť skvelého maďarského DJa a producenta Route 8, sekundovať mu budú CLV, Bad Mojo & Michael Priest. Chuťovkou budú aj špeciálne svetelné inštalácie, ktoré si zobrali do parády CTRL_SPACE kolektív.

Maďarský producent sa vo svojej tvorbe venuje množstvu žánrov, ktoré vychádzajú z elektroniky 90tych rokov – od lo-fi a elektra, cez breakbeat, techno a všetko medzi tým – no najviac ho to ťahá k milovanému housu. So svojimi djskými aj živými setmi precestoval svet a hral v najrešpektovanejších kluboch, vrátane vychýreného Panorama Baru v Berlíne, gruzínskeho Bassiani, londýnskych Corsica Studios, alebo mníchovského Blitzu. Vydáva na značkách ako Delsin, Nous, či najčastejšie Lobster Theremin a práve na poslednom menovanov plánuje ešte tento rok aj vydanie debutového albumu.

Oslávte to s nami! Všetko to začalo malým podujatím v študentskom klube Unique. Vtedy sa Urban Market narodil. Za ten čas rástol, učil sa, dozrieval. Bol naivný, odvážny, pohodový, z roka na rok profesionálnejší. Dnes má už síce 10 rokov, no neustále má chuť rásť, učiť sa, zdokonalovať sa a byť stále lepší a lepší.

Pri tejto príležitosti sme si pre vás pripravili program, ktorý je nám srdcu blízky. Oslava ako sa patrí. 

Špeciálny koncert pri príležitosti zverejnenia prvého EP nového projektu Lannne. Juraj Peták a.k.a. Lannne je hudobný producent, gitarista a spevák žijúci v Bratislave. Jeho hudba sa dá opísať ako fúzia mestských úderných beatov, klubových 808 basových liniek, hip-hopového grúvu a chytľavých gitarových partov. Jeho prvé EP s názvom NNN uzrie svetlo sveta v deň koncertu 31.5.2019 a vychádza pod vydavateľstvom GERGAZ. Koncert sa uskutoční už v piatok 31.5.2019 na Námestí slobody (na legendárnom Gotku) v rámci akcie Urban Market 2019 (Spring Edition). Začiatok koncertu je naplánovaný na 22:00.

 

Komentáre

Odporúčame