NewsHIP-HOP

Moderátorka denníka SME kritizuje Separa a mainstreamových rapperov

Popravde rozmýšľam, aký dať tejto horúcej téme úvod. Začal by som asi od bodu, že posledný víkend vybuchol internet po tom, ako crew DMS dala von svoj nový boombapový dvojsingel PREČO/LEBO, na ktorého produkcii sa podieľal Grizzly, Smart a zároveň Dame. Haluz je, že chalani tomu nerobili vôbec žiadne promo a tracky majú za tri dni už takmer 200 tisíc views. Slušné. Ale ide o to, akú tieto veci niesli myšlienku.

Keď túto novinku počúvaš pozorne, určite v predele medzi trackmi nájdeš zostrih akéhosi rozhovoru, ktorý sa týka rapu, či jeho mainstreamových umelcov. Čo je to zač? A prečo to tam chalani dali? Už pred časom sa Separ vyjadril, že nový projekt Tona Suchotu a Veca sa mu jednoducho nepáči. Zároveň sa však Branči i Tono vyjadrili práve v spomínanom rozhovore pre SME, čo si oni o takomto „mainstreame“ myslia. A dvojtrack PREČO/LEBO je v podstate odpoveď od Dameho a Separa, pretože sa rozhodli dať veci na pravú úroveň. Rozhovor sleduj nižšie:

Medzi nie úplne zainteresovanými fanúšikmi tak samozrejme začali vznikať mnohé otázky, keďže nepoznali všetky skutočnosti. Separ sa tak rozpísal ešte raz na svojich IG storkách, kde priamo skomentoval vyjadrenie od Veca a priložil záznam z Brančiho koncertu. Tam sa to však ešte nekončí…

Separ sa totiž vyjadril aj k ostrieľanej moderátorke denníka SME, Zuzane Kovačič-Hanzelovej, ktorá viedla spomínaný rozhovor. Práve jej vyjadrenie môžeš počuť v tom predele medzi trackmi DMS. Sama v ňom povedala, že o tom veľa nevie (počúva zo slovenského rapu iba Ultrazvuk, teda Veca a Tona), ale na druhú stranu sa k tomu predsa len vyjadrila, čo sa Separovi samozrejme nepáčilo. Podobná reakcia sa dala očakávať a pani moderátorka sa neskôr vo svojich vlastných storkách ospravedlnila, že v jej rozhovore nebolo mienené nič ofenzívne.

Ak sa budú v tejto situácii diať nejaké ďalšie novinky, budeme ťa o tom samozrejme hneď informovať medzi prvými. A aký je náš message na záver tohto beefu? Ako povedal Rytmus… neporovnávaj, užívaj!

@stanley_fantasyart

Komentáre

Odporúčame