ČlánkyMetalPlaylistyROCK

Top 10 trackov k opekačke s kamošmi, ktoré si chceš zahrať na gitare

 

Ono to tak ešte vonku nevyzerá, ale pomaly prichádza ten super čas, kedy budeme so svojimi bandami vysedávať pri ohni a opekať všetko, čo budeme mať po ruke. Od nechutne múkových špekačiek (lebo bez toho opekačka nie je opekačkou) až po sladké marschmallow. K takémuto fajnému sedeniu pri ohni sa neskutočne hodí gitara a spoločné, spevácke výkony. Ja mám vo svojej bande zaužívané, že k posedeniu pri ohni gitara proste patrí a môj šikovný kamarát to s ňou vie ako pán. Takže vám tu namiesto opečenej slaniny naservírujem niekoľko songov, ktoré úplne sedia k tomu vysedávaniu s radlerom v ruke.

1. Bob Dylan- Knockin‘ on Heaven’s Door

Tento nesmrteľný song má obrovské množstvo coverov, ale originál je len jeden, však. Ja aj tak milujem tú obyčko verziu, ktorú spievam vždy, keď kamarát vytiahne gitaru a brnká na nej do rána.

2. The Cranberries – Zombie

Naozaj nejde len o nejaké random songy, ja tu dávam bomby, ktoré reálne pri správnej atmoške večer pri ohni počujem vybrnkávať a strašne falošne spievať, veď to k tomu patrí…osem kamarátov a osem uškriekaných hlasov, ktoré sa snažia počas spievania nejako zosúladiť.

3. Kabát – Šaman

Úplne najviac zbožňujem, keď sa zadelí kabát a ich najväčšie hitovky. Na gitarke sa to hrá jedna báseň a české slová sa ľahšie békajú, ako tie anglické.

4. Metallica – Nothing Else Matters

Silne pochybujem o tom, že by existoval jedinec, ktorý nepozná Metallicu a jeden z ich najznámejších songov „Nothing Else Matters“. Ak tu niekto taký je, tak hanba ti a tento song si napočúvaj a povinne sa ho nauč!

5. LP – Lost On You

Áno, chcela som, aby mi bola táto pesnička zahraná na gitare. Ako som to docielila? Normálne som nabehla pred hlavného gitaristu s mobilom v ruke, že: na, tu máš akordy a hraj, ja si budem spievať…a tak aj bolo.

6. Kabát – Ďábel a Syn

A tento song znie pri ohni mega dobre, keď sa správne zahrá a aspoň niekto z prítomných vie slová.

7. Aerosmith – Crazy

Ak máte aj vy kamaráta s tak šikovnými prstami (všetci teraz myslíme len na gitaru) ako mám ja, tak aj vám môže takúto klasiku zabrnkať pri ohni.

8. Horkýže Slíže – L.A.G. Song

Opekačka na slovenskej pôde a bez slovenskej pesničky? Nie, to by nešlo. Takže vždy treba zadeliť niečo, čo všetci poznajú a teda sa automaticky pripoja do (ne)synchronizovaného spievania.

9. Rise Against – Hero Of War

Toto je naozaj veľmi krásna a silná vec. Akurát, že keď sa začne brnkať tento song, všetci radšej len ticho sedíme a nezapájame sa.

10. Konflikt – Rebel 

Neviem, či sa Konflikt hodí na začiatok alebo skôr koniec tohto playlistu, ale každopádne sa sem svojím rebelizmom určite hodí.

Tak ľudkovia, už si len počkajte na dobré počko a užite si tento playlist pri ohni s kamošmi. Dovtedy si ho niekde uložte, lebo kto vie, kedy sa bude dať vonku normálne fungovať.

Komentáre

Odporúčame