ČlánkyHIP-HOPNews

THROWBACK: #2 PIL C

PIL C

Raper, ktorý nezačal s rapom ako väčšina, napríklad v 20 rokoch. Prvýkrát prerazil tento talent z Partizánskeho približne v roku 2014 vo veku 28 rokov, kedy vydal track s názvom LOST. Týmto trackom sa dá povedať, že odštartoval raketovú kariéru v ktorej sa mu podarilo v priebehu 4 či 5 rokov dostať medzi špičku slovenskej scény o čom hovoria aj jeho čísla na sociálnych sieťach, počet zhliadnutí trackov a klipov na YouTube či návštevnosť a množstvo odohratých koncertov po celom Česku a Slovensku.

 

ČO SA DOZVIEŠ V ČLÁNKU?

AKÉ SPOLUPRÁCE DOSIAHOL ZA 5 ROKOV

KEDY A AKÉ ALBUMY VYDAL

AKÝ ŠTÝL SI ŠIEL V ROKOCH 2014/15

AKÉHO LABELU JE ČLENOM

KEDY VYDÁ TRETÍ ALBUM

 

 

„Prvý track“ LOST / 2014

Ešte v roku 2014, keď PIL C vydal track LOST, sa hovorilo a písalo o tomto raperovi v otáznikoch, či sa mu zadarí, či bude úspešný atď. Svojim trackom LOST ku koncu roka všetkým potvrdil, že je to talentovaný interpret, umelec s citom pre hudbu aj módu. Veľa ľudom môže ísť príkladom, pretože ukázal, že aj vo veku 28 rokov ešte môžeš stihnúť rozbehnúť veľkú kariéru a nechať svoju prácu, ktorá ťa dajme tomu nebaví. PIL C bol už v tomto čase členom labelu COMEBACKGANG, v ktorom boli alebo sú členovia ako napríklad FOBIA KID, LUISA, CALIN alebo známy producent SPECIALBEATZ.

PIL C dokázal odohrať vyše 100 koncertov a to nemal ešte vydaný ani svoj prvý, teda debutový album.

Prvý veľký feat s Delikom / FADED 2014

Hovoríme stále o dá sa povedať debutovom roku PIL C-ho a po vydarených skladbách ako LOST alebo POMPEJE sa raper dočkáva svojho prvého veľkého featu s DELIKom zo skupiny MOJA REČ, ktorý bol v čase vo veľkom hype čo sa týka predaja či hudby.

Single, klipy, featy s DMS, Otisom, Supom / 2015

V roku 2015 PIL C rozbieha vo veľkom svoju tvorbu, k záujemcom o jeho spoluprácu sa v priebehu tohto roka pridalo už viac „Áčkových“ aktívnych interpretov a týmto rokom PIL C odkázal všetkým a jasne, že tu nebol len na rok. Vydal úspešný singel PEROXID, v ktorom popisuje napríklad jeho stav v dobe, kedy sa musel živiť bežnou prácou a ak mám vytrhnúť z jeho textu vetu „jedna bunda jeden plat“ tak asi bude všetko vystihovať. Singel Peroxid mal veľký úspech u fans a tak sa neskôr objavuje aj na jednom z jeho albumov ako PEROXID 2.

Okrem úspešného singlu sa mu podarilo aj spraviť track s ďalším členom skupiny MOJA REČ – SUPA.

Po roku na scéne naozaj slušné výsledky a spolupráce potvrdzuje tým, že hosťuje aj na tracku skupiny DMS – Idem C (album MMXV). V tomto tracku môžeš počuť, že PIL C už žije určite iný spôsob života a však si to vypočuj.

Ďalšou veľmi vydarenou spoluprácou bol track JA VS CELÝ SVET, ktorý sa objavil na albume člena skupiny H16 – OTIS. Chalani týmto trackom určitým spôsobom určite priniesli na vtedajšiu scénu niečo nové a hlavne flow PIL C ho bol v roku 2015 originálny a jediný svojho štýlu. Spolupráca s Otisom vypálila a dnes už má takmer 8 miliónov views.

Debutový sólo album HYPE / 2016

PIL C ma odohraných viac než 100 koncertov za neúplné dva roky a to bez sólo albumu. Záujem o jeho tvorbu medzi fanúšikmi a klubmi porástol. Okolo jeho kariéry a tvorby bol veľký hype a tak sme sa v roku 2016 dočkali jeho prvého albumu s opodstatneným názvom HYPE, ktorý o jeho nástupe na scénu hovorí za všetko. Na album sa mu podarilo dotiahnúť hostí ako MOJA REČ, SEPAR, MAJK SPIRIT,GRIMASO, KONEX, VLADIMIR518, LARIS DIAM či FOBIA KID, vtedy ešte obaja ako členovia labelu COMEBACKGANG. O väčšinu hudieb sa na tomto albume rovnako ako aj na predošlých trackoch postaral jeho dvorný producent a kamoš SPECIALBEATZ.

Okrem albumu sa podaril v priebehu tohto roka aj ďalší, druhý feat s Českým raperom z Ostravy – SERGEI BARRACUDA. Čím PIL C jasne ukázal, že záujem je oňho aj v Česku a spolupracujú tak do dnes.

V RÁDIU HRAL ELÁN, KEĎ UMREL TUPAC, druhý sólo album / 2017

Prešiel rok od vydania albumu HYPE a PIL C oznamuje, že v priebehu roka 2017 vydá aj druhý sólo album s kontroverzným názvom – V rádiu hral ELÁN, keď umrel Tupac. Na albume sa nachádza 12 plnohodnotných skladieb, bez skitov a podobných vecí, v trvaní 44 minút. Nájdeš na ňom hostí ako Majk Spirit, Ego, Calin, Fobia Kid, Sergei Barracuda či Idea.

Album má určite svojú message a výpovednú hodnotu, nenájdeš na ňom veľmi plytké témy ale skôr také, ktoré majú svoju story. Peroxid 2 má na najnovšom albume pokračovanie v podobe druhej časti teda Peroxid 2 a tiež nájdeš track APATIA, v ktorom trocha otvoril svoje ja, v rámci jeho vzťahu. Každopádne dnes vieme, že je zrejme všetko v poriadku a držíme im palce.

V priebehu roka 2017 sa ešte PIL C objavil na jednej zaujímavej spolupráci s MOMOm na jeho albume. Tieto dve osoby nemali medzi sebou najlepšie vzťahy ešte z minulosti, zrejme sa však minimálne v danom období napravili a tak sme ich mohli počuť aj spolu na jednom tracku.

S novým albumom v priebehu rokov 2017,2018,2019 odohral množstvo koncertov, voľný čas vrazil okrem hudby aj do cestovania a čo sa týka jeho tretieho sólo albumu, tak sa môžeme tešiť, pretože je vraj už na ceste a svetlo sveta by mal udrieť ešte tento rok 2019.

 

AUTOR ČLÁNKU: @palobalko

Komentáre

Odporúčame