EventyRAP

Prídi sa pozrieť na RAP na Lúkach vol.15 – freestyle battle

S radosťou vám oznamujeme, že 31. mája 2019 odpálime pätnásty diel RAPu na Lúkach v kolíske slovenského hip hopu, v Dome kultúry Lúky. Freestyle je štýl rapu, bez alebo s beatom, kde rapové texty sú improvizované. Dvaja freestyleri stojaci oproti sebe. Freestyler má na prezentáciu 45 sekundový vstup. Finalisti sa prejavia v časovom limite 1 minúta 30 sekúnd. Freestyle Battle bude sprevádzať live band The Den a Ajvy The Beatmaker, očakávajte riadnu dávku inštrumentálného hip hopu.

Info pre freestylerov:

Registrácia prebieha dopredu – osobným stretnutím, telefonickým kontaktom – Martin Alessio Lavorato: +421 903 442 673, alebo na mail: dkl@kzp.sk v nasledujúcej forme:

-meno + pseudonym

-info o freestylerovi (pár riadkov o sebe)

-mesto odkiaľ pochádza

-telefónne číslo + mail

Registračný poplatok pre freestylerov sú 3€. Freestyleri vstup neplatia, budú vypísaní na bráne formou „guest listu“. Deadline registrácie je 29.05.2019 do 00:00 a maximálny počet účastníkov je 16x. Upozornenie – neprihlasujte sa, pokiaľ viete, že nebudete môcť prísť – zbytočne to komplikujete organizátorom. Nedávajte si ani načas, registrácia na mieste nie je možná. Práva a zmena programu vyhradené.

Porotca no.1 – BIO

Róbert Juríček (1988) alias Bio pochádza z Piešťan. Rapu sa začal aktívne venovať od roku 2006. S Dappom založil skupinu ARZenál a vydali debutové demo Oheň a Ľad. V roku 2008 dáva von s producentom Rudecom EP s názvom Pád Krála, Rudec vstupuje do ARZenálu a vychádza na svetlo mixtape ARZenál – Tak chutí život. Aktívne pôsobil tiež ako freestyle battle MC, kde po pár úspešných freestyle battloch sa Bio stáva víťazom prestížneho celoslovenského šampionátu vo freestyle, AAFB 2009. Zakladá s liptovským konom B.O.B aka Raklo skupinu Sekta. Vychádza ich spoločný mixtape FastFood Mixtape a v roku 2010 vydáva svoj debutový sólo album VZKRIESENIE, na ktorom spolupracuje aj s významnými menami československej scény. Nasledoval album MLADÝ A NESPOKOJNÝ (2014). Klipy vydáva pod labelom RukaHore.

Porotca no.2 – ADISS

Adam Miščík (1991) alias ADiss je rapper, spevák a grafický dizajnér z Bratislavy. Jeho dvorným producentom je Hoodini. Spolupracuje so štúdiom OVERGROUNDart. Debutuje štúdiovým počinom s názvom Trištvrte na mňa (2014). V roku 2016 vydal album Červená karta (Red Card), ktorý obsahuje skladby ako Femme Fatale ft. Majk Spirit, či Daj mi chvíľu. V roku 2018 vydáva dvojalbum My, na ktorom je 15 hosťujúcich interpretov – Separ, Kali, DJ Wich, Dame, Majself, Supa, Delik, Cigo, Refew, Tina, Ronie, Andes, Šorty, Puerto a DJ Mikroman. Na konte má spolupráce aj s rapermi ako sú Laky z PNS, či Tretina. Je tvorcom projektu Akordy (2017), kde spieva známe songy od rôznych interpretov. Jeho životným poslaním je zlepšovať náladu hudbou.

Porotca no.3 – RIŠO ZO ŽUŽULETY

Richard Bukovinský (1979) je slovenský raper, DJ a producent. Známy najmä pod umeleckým menom Rišo zo Žužulety, je jedným z prvých slovenských raperov. Písal prvé kapitoly tohto žánru na Slovensku. Bol členom prelomovej petržalskej formácie Žužuleta. Na legendárnej výberovke ZVUK ULICE mal pod palcom petržalské kapely (Provokatéri, Maglo a Hužo, Felco, Čierna mrcha). Dnes sa venuje sólovej tvorbe, na ktorej spolupracuje so špičkovými slovenskými a zahraničnými hudobníkmi. Produkuje pre spriatelené formácie a vystupuje aj ako DJ.

V roku 1993 vzniká zoskupenie GENUINE GEM (Kam?čo?, W, Flava Jane (aka Čierna Mrcha) a DJ Andy D). V roku 1995 sa rodí pod Davidom zo Senca prvá kazeta Všetko je pravda. Na prelome rokov 1995/1996 sa mení anglický názov skupiny na Žužuleta a začína sa písať nová kapitola. Spolupracoval s menami ako Erik Mayer alias Eros, Hužo a Maglo, David Ľuboš „Umelec“ Priehradník a José, 2JA LO3, Provokatéri. Prvá kompilácia slovenského rapu ZVUK ULICE je z rokov 1996/97, ktorú zastrešoval David Zo Senca. Žužuleta po sebe zanecháva dva vinyly, jeden singel Kam ideme a EP Žužuleta.

Rišo zo Žužulety vydáva albumy Slovo pánovo (2006), Iný smer (2015) a EP T.L.A.K./Znamenie (2017). Jeho ďalšie spolupráce sú s menami ako Anita Soul, Vrabec (ex-Made 2 Mate), Eugen Vizváry (6. zmysel), Štefan Bugala, Richard Csino, Peter Raitl, DJ Muki či Miro Kamoto. V roku 2014 sa spája s formáciou z New Yorku M-TRI & DJ LEECY T, s ktorými spolupracuje dodnes. Hráva ako DJ a vo svojich setoch kombinuje 90’s rap, funk, soul, či RnB. Rišo zo Žužulety je prasynovcom svetoznámeho fotografa Deža Hoffmana.

PREDPREDAJ: https://www.ticketportal.sk/event/Rap-na-Lukach-Vol15-Freestyle-Battle

Komentáre

Odporúčame