KLIPNewsČlánky

Snoop Dogg, Flo Rida, Tekashi69, Redman a iní spolupracujú so Slovákmi

Prinášame Vám TOP 10 najzaujímavejších spoluprác slovenských interpretov s hviezdami svetovej hudby. V nižšie uvedenom trackliste nájdeš niekoľko spoluprác s menami, ktoré to na americkom hudobnom trhu rozbalili, ktorí majú na YouTube 100- miliónové views. Belosi, černosi, New York či Los Angeles, REDMAN, FLO RIDA, TEKASHI či NATE DOGG alebo člen DILATED PEOPLES.

1. TONO S. ft REDMAN – Da Rockwilder

Tato spolupráca nieje úplne štandardná a štúdiová. Ak si ešte pamätáte rok 2015 a festival HIP-HOP ŽIJE, kde sa organizátorom podarilo dotiahnuť headlinera ako REDMAN, tak práve tu sa zrodila spolupráca, kedy si práve sám REDMAN vyžiadal odvážlivca a musíme povedať, že Tóno to zvládol skutočne dobre.

2. DALYB, ZAYO, LVCAS DOPE ft TEKASHI 6IX9INE – JAGUARE

Česko – Slovenská spolupráca s Tekashim, track z roku 2017, ktorý produkoval sám Dalyb. Dnes už ťažko povedať, či ešte Tekashiho uvidíme v hudbe (snáď áno). Raper ktorý patril počas svojho vzostupu pod vydavateľstvo Yakshu, FCKTHEM, ktorý ma okrem iných spoluprác aj klip s Nicki Minaj, je veľmi dobrý priateľ s Haháčmi a v klipe to dávajú najavo. LVCAS DOPE v tomto čase ešte ako členom labelu MILION+.

3. HAHA CREW ft TEKASHI 6IX9INE – Rollin Stones

Tekashi a Haháči znova, tento krát sa jedná o skladbu kde na mikrofóne počuť SAMEYA a TEKASHIHO. O hudbu sa znova v tomto prípade postaral Dalyb a chalani majú v mladom veku ďalší feat so svetovým a predovšetkým kvalitným menom.

4. KONTRAFAKT ft NATE DOGG – Polnočná pičakoláda

Piešťany a California – Kontrafakt a Nate Dogg. Už 12 rokov spätne, sa podarila slovenským raperom spolupráca s legendárnym interpretom, ktorého na YouTube nájdeš v trackoch s menami ako Eminem, 50Cent, Ludacris, Snoop Dog, Warren, The Game či Xzibit. Žiaľ, tento raper už medzi nami nieje od roku 2011, kedy opustil svet z dôvodu zlyhania srdca vo veku 41 rokov.

5. RYTMUS ft DJ PREMIER – Jediný, KONTRAFAKT ft DJ PREMIER – O5 S5

Nie je to prvý krát, kedy sa pri Rytmusovi objavuje meno svetovej legendy v rámci rapu. 2007 to bol napríklad Nate Dogg, v roku 2010 sa mu podarila spolupráca na sólo albume KRÁL s legendou, členom skupiny Gangstarr – DJ PREMIER. Predpokladať môžeme, že spokojné mohli byť obidve strany a tak sa táto spolupráca opakuje aj v roku 2013 už v spolupráci DJ PREMIER a KONTRAFAKT – album Navždy 2013. 

Chalani z Kontrafaktu už pár krát naznačili na sociálnych sieťach, že by sme sa mohli dočkať ďalšieho albumu KONTRAFAKT. Uvidíme či nás teda znova prekvapia aj v podobe prestížnej spolupráce alebo snáď aspoň niekedy v budúcnosti.

6. H16, DMS ft ONYX – 900

ONYX, New Yorská skupina, ktorá funguje už od 90tych rokov. Spolupráca ktorá vznikla medzi ONYXOM a slovákmi, vznikla každopádne prirodzene bez toho aby si za to naši raperi museli zaplatiť, ako povedal sám Separ na svojom instagramovom profile. O produkciu a tzv. „špinavý“ zvuk sa postaral Smart z DMS a skreče GRIMASO. Pekná spolupráca chalani!

7. SEPAR ft RAKAA IRISCIENCE – Úspech

Rakaa Iriscience z Los Angeles, California. Člen známej skupiny DILATED PEOPLES, od ktorej určite poznáš minimálne track Worst comes to worst z roku 2001. Raper ktorý spolupracoval napríklad s menom ako Kanye West sa rozhodol spolupracovať aj so Separom do Smartovej hudby. Track môžeš nájsť na druhom sólo albume Separa – Pirát (2014). O zaslúženej hosťovačke nieje pochýb, keďže album má viac než 20 000 predaných kusov a o úspešnom merchi PIRAT ARMY ani nehovorím.

8. TOMI POPOVIČ ft SNOOP DOGG – SAY SAY SAY

Tomi Popovič, ktorý dlhú časť svojej kariéry odmakal práve aj na americkom trhu, dokázal nejakým spôsobom zaujať Snoop Doga dostatočne na to, aby spolu mohli vytvoriť spoločný singel SAY SAY SAY. Aktuálne videoklip k tejto nahrávke na YouTube už nenájdeme, ale minimálne stojí za pozretie aspoň 22 sekundový teaser ku klipu.

9. TWIINS ft FLO RIDA – One Night Stand

Americký raper FLO RIDA v spolupráci so sestrami Nízlovými. Dvojičkám sa podarilo ešte v roku 2013 o zaujímavú spoluprácu. Že majú Slováci takéto spolupráce by sme sa každopádne mali tešiť, pretože zviditeľňujú najmä náš hudobný trh a našich interpretov. Či bola táto spolupráca prirodzená alebo zaplatená Vám už nepovieme, ale k zviditeľneniu určite dobrý krok.

10. H16 ft S.A.S. – € GANG

Album z roku 2015 od Majka Spirita – Black, nám priniesol taktiež zahraničnú spoluprácu s Londýnskou skupinou S.A.S. (Streets All Salute) ku ktorej bol natočený aj videoklip. O produkciu sa postaral taktiež člen H16 – Grimaso a posúďte sami ako sa Vám pozdáva táto spolupráca.

 

AUTOR ČLÁNKU: @palobalko

Komentáre

Odporúčame