ČlánkyPOP

Americká speváčka LP vystúpi po prvýkrát v Bratislave

Nie som si istá, či vám niekedy budem s takou láskou o niekom písať, ako o tejto magickej žene. Ešte o Pink, ale to inokedy. Laura Pergolizzi, ktorú celý svet pozná pod menom LP, je americká speváčka s talianskymi koreňmi a takmer neopísateľne úžasným hlasom.

Mám chuť písať o nej také epopeje, že by sa nikto ani zďaleka nechytal. Donedávna LP nebola tak známou hviezdou, avšak, v hudobnom svete je aktívna už roky, len o tom ľudia nemali ako vedieť. Jej kariéra sa začala písaním veľmi známych songov pre amerických spevákov a veľmi populárnych, amerických spevákov. Skladala songy pre Cher, Christinu Aguileru, Ritu Oru, Rihannu a dokonca aj pre Backstreet Boys. Po tom, ako stvorila úspešné tracky pre tieto hviezdy, začala sama spievať. Lepšie ani nemohla urobiť, však? LP svojim hlasom nestrhla davy, ale uchvátila celý svet.

View this post on Instagram

@tittttttty capturing the scene ?!! What a beautiful sight ! ?

A post shared by LP (@iamlpofficial) on

Všimla som si, že keď niekomu o nej začnem básniť, väčšina sa vôbec nevie zorientovať, že o kom vlastne točím. Takže potom vždy poviem: poznáš song „Lost on you“? Vtedy sa každému rozsvieti. Naozaj si myslím, že hlavne u nás a celkovo v Európe ju preslávil práve tento famózny song. V podstate som ju ani ja sama nepoznala, kým si opäť v rádiu nešli jednu pesničku 458x (klasicky že) a bola to presne táto.

Hneď v tom momente som vedela, že počúvam hlas bohyne, len som nevedela, akej konkrétne. Našla som si o nej len nejaké basic info, vypočula jej staré songy a hlavne som si pustila videá, v ktorých spieva naživo. Môže mi hovoriť kto chce, čo chce, ale bez ohľadu na každého hudobný vkus, táto žena má jednoducho famózny hlas a len naozaj málokto sa jej môže rovnať.

A keďže LP stalkujem na instagrame, viem presne, v ktorých mestách po svete teraz spieva a robí ľudí šťastnými. Vás by mohlo zaujímať, že presne o mesiac 27. júna bude vystupovať v Bratislave. Mňa zaujíma len deň, po jej pobyte u nás. Práve 28. júna, deň po jej koncerte na Slovensku, budem túto bohyňu vidieť a počuť naživo ešte s jednou úžasnou žienkou v Maďarsku. Práve pri nej som sa do LP tak zbláznila a chorobne sa zamilovala do jej hlasu.

Áno, všetci mi pokojne záviďte, lebo ja tým večerom, kedy jej hlas započujem na vlastné ucho, budem žiť ešte veľmi dlho. Potom vám možno dám vedieť, aká famózna LP bola, aby ste mi mohli závidieť ešte viac.

Komentáre

Odporúčame