POPROCK

Jedna z najúspešnejších, britských kapiel mieri k nám: Bastille vystúpi v Bratislave

Tuším sa nám tento rok roztrhlo vrece s poriadnymi koncertmi a akciami. Na Slovensko sa valí jedna pecka za druhou. O každej vás samozrejme budeme v RukaHore včas informovať. A teraz tu mám pre vás ďalšiu akciu na budúci týždeň.

Hovorí vám niečo Bastille? No, malo by. Je to jedna z najúspešnejších, britských kapiel súčasnosti. Kapela bola najskôr sólovým výmyslom ich hlavného speváka Dana Smitha. Neskôr sa rozšírila o ďalších troch členov a v roku 2010 sa začala ich kariéra. Na výslnie ich dostal hneď prvý album Bad Blood, z ktorého vyšiel jeden z ich naj trackov „Pompeii“. Je vôbec niekto taký, kto by tento song nepoznal? Ak áno, tak nech sa páči, rýchlo to naprav.

Sú nákazliví však? Toto je proste ten typ hlasu a hudby, ktorý raz započuješ a už stále ho budeš mať v uchu. Pompeii zďaleka nie je jediný, zapamätateľný track. Ďalšia bomba od Bastille je určite „Happier“. Na tomto tracku sa dokonca podieľal veľmi známy DJ Marshmello. 

Ako hovorím, sú proste bomboví a naživo musia byť ešte viac. Prečo to hovorím? Pretože práve Bastille sú ďalšia mega akcia, ktorá sa u nás bude konať. Už budúci utorok vstúpia v bratislavskej Refinery Gallery. Som si istá, že toto bude jedna z tých akcií, na ktoré budete spomínať roky.

Komentáre

Odporúčame