KLIPČlánkyREGGAE‎

Smola a hrušky vydali jedinečný track inšpirovaný slovenským hokejom

Aktuálna, svetová a najmä slovenská téma je čo? Hokeeeeej predsa. Som si stopercentne istá, že ste všetci mocne fandili po krčmách s pivom v ruke alebo radšej hermeticky uzavretí doma, aby ste si neurobili na verejnosti hanbu, pretože váš spôsob fandenia je tak trošku iný. Ja som sa osmelila ísť pozerať hokej verejne, keď sme hrali s Nemcami. Bol to prvý, a myslím, že aj posledný pokus. Takmer som tam zlomila stoličku a nie tú, na ktorej som sedela…

Teraz by sme si mali dať všetci labku na srdce a priznať, že počas majstrovstiev sa z nás stávajú nielen odborníci na hokejové stratégie, ale aj kvalitní schizofrenici. Trištvrte zápasu to pre nás vyzerá úplne ružovo (v tomto momente sú všetci hrdí Slováci) a keď sa v priebehu dvoch minút obráti skóre, obrátia sa aj naše osobnosti (začiatok zhadzovania vlajok). Ja kajúcne priznávam, že som presne tento typ. Ale chlapci, tento rok ste sa naozaj poriadne pochlapili. Získali ste si naše srdénka tak, ako už naozaj dávno nie. Tá energia z tribún a celková atmoška, tak tá bola cítiť až cez telku. Dali ste svojim fanúšikom to, čo si zaslúžili. Ďakujeme vám za to!

Tohtoročné, hokejové výkony dokonale uctila slovenská kapela Smola a hrušky. Kapelu predstavovať nebudem, veď je viac než dosť známa vďaka svojím trackom. Chalani nejako spontánne dali dokopy ideu o pravom, hokejovom songu (pre nich viac než hokejová hymna) a stvorili ho. Track „Hokejové emócie“ vystihuje úplne všetko, čo každý rok počas tohto obdobia prežívame. Nákazlivý a trefný text zabitý po*iči klipom.

 

Čo na to poviete vy? Podľa mňa nebol stvorený lepší song, ktorý by tak brutálne vystihoval hokejovú situáciu a taktiež sa mi neskutočne páči kombinácia slov. Taký, náhodný generátor.

Odo mňa už len jedna vec…chlapci, vy, ktorí korčuľujete po ľade s tými valaškami v rukách, so znakom na hrudi a dávate jeden gól za druhým. Všimnite si, že len vďaka vám sa naša krajina dokáže vždy spojiť. Ďakujem vám za to.

Komentáre

Odporúčame