Azad - Blockschrift
ČlánkyHIP-HOP

Unikátny nemecký talent, ktorý spáchal rapovú samovraždu

začiatky beefov v Hanburgu

odpálená kariéra megadissom

pochovanie MC Rena

Zatiaľ čo u nás hovädzie naberá opäť zašlý lesk, na nemeckom piesočku, buď rapperi skrotli, alebo dospeli. Sociálne siete všetko ukľudnili. Veď načo by si chlapci písali nenávistné skladby? Môžu si poslať hlasovku.

Nie všetci totiž takéto porovnávanie ég ustoja. Aj napriek tomu je túžba po víťazstve vysoká, preto nám hovädzie začína opäť kvitnúť ako snežienky. A my sme samozrejme radi, že rapperi sa opäť presunuli zo sieti do štúdia.

V časoch keď bol Azad začínajúci pouličný rapper, písal sa rok 2001. Zobral veci do hrsti a vyšliapol si na už ostrieľaného harcovníka Samy Deluxe v skladbe Samy De Bitch.

Tento dissík nabral také rozmery, že ľudí rozdelil na dva tábory. Azad a jeho vtedy trendy gangsta rapy vs Smyho korene Hamburgského oldtimeru. Mnohí tento beef označili ako „diss štýlov“ . Víťaz? Toho si každý určil sám. V tomto prípade bola cesta dôležitejšia než cieľ. Turecký čávo Azad si tak pár rokov posedel na piedestále, ale aj na neho sa zatiaľ varila voda.

Na hovädzom si chcel uvariť kariéru aj talentovaný battler MC Rene. Keď začal strieľať kalachom dokola netušil, že si vybral nie príliš dobrý cieľ. Na muške sa objavil Azad a Kool Savas. Azad ako známy „beefmaker“ naložil Renovi v skladbe MC U Reen.

A Savas s Ekom zhasli začiatok kariéry začínajúcej hviezdičky legendárnym trackom Renexekution…

Komentáre

Odporúčame