ČlánkyMetalPunkROCK

Top 10 trackov, ktoré ťa vo fitku poriadne vyhecujú

Niekde hlboko vo svojom srdénku tajne dúfam, že sa medzi vami aspoň zopár fitkofilov, ako som ja. Nemusíte byť tomuto športu nijako extrémne oddaní, ale ak ste aspoň raz navštívili gym, či už kvôli bežiacemu pásu alebo činkám, museli ste vidieť, čo tam niektoré „zvieratá“ predvádzajú a vravíte si, že ako? No základom je poriadna hudba. Vždy!

View this post on Instagram

Beast mode @bodybuilding

A post shared by Fitness Motivation (@gymmotivation) on

Dokázala by som vám písať nekonečne dlhé epopeje o tom nádhernom pocite, keď chytím železo do rúk (v gyme, nie som zberač). Milovníci fitnessu mi dajú určite za pravdu, že nie je nič krajšie, ako pravidelné prekonávanie sa v cvičení. Zdvihnúť tú naloženú činku a poriadne si pritom zahučať na celú miestnosť, niekto aj na pol mesta (ja určite nie).

Keď sme už pri ťažkých váhach…zdolať ich je len v mysli a v tom, ako sa človek v hlave sám nakopne. Dovolím si tvrdiť, že väčšinu tohto mega nakopnutia tvorí správna hudba. Vlastne to tvrdia aj vedci, ja len pritakávam. Faktom je, že aj keď má každý úplne odlišný, hudobný vkus, tak vo fitkách prevažne hrá tvrdá hudba. Avšak, na môj vkus a ťažké váhy nie dosť tvrdá.

Teraz vám ukážem, aké mega songy nakopnú vo fitku mňa.

1. Cradle of Filth – The Death of Love

Cradle je moja najobľúbenejšia, metalová kapela a v mojom tréningovom playliste sa vyskytuje najviac. Len si to predstavte mať vypeckované v slúchadlách.

2. Jinjer – Pisces

Túto kapelu som tiež zažila na vlastné ucho a dovtedy som nebola ochotná uveriť, ako môže z tak drobného, ženského tela ísť tak nenormálne mocný hlas. A viete čo? Nielen, že môže, ale aj ide. Rev tejto ženskej robí na tréningu divy.

3. Arch Enemy – The Eagle Flies Alone

Ďalšia šajba od švédskej, death metalovej kapely. Speváčku Allisu White-Glutz zbožňujem práve pre jej nenormálne nadupaný hlas. Pri takejto pecke tie série odsýpajú jedna za druhou.

4. Cradle of Filth – Nymphetamine

Spomínam si, ako som jeden večer strašne otravovala kamarátku cez messenger. Nemala ma ako umlčať, tak mi poslala tento song a mne z neho úplne u*ebalo dekel. Odvtedy Cradle zbožňujem a Nymphetamine si bez hanby spievam aj na celé fitko.

5. Sabaton –  Primo Victoria

Poznáte týchto borcov? Ak nie, započúvajte sa do nich a okamžite si ich zaraďte do playlistu. Sabaton je taktiež švédska kapela, ktorú vedie spevák Joakim Brodén. Joakim píše songy, v ktorých spievajú o veľkých bitkách hlavne z prvej a druhej svetovej vojny.

6. Cradle of Filth – Devil Woman

Na dnes od Cradlu posledná, sľubujem. Neviem si bez tejto pecky predstaviť ani jeden tréning. Automaticky dávam hlasitosť slúchadiel na maximum a hádžem hlavou ako nepríčetná, nevadí, že ľudia pozerajú.

7. Apocalyptica feat. Brent Smith – Not Strong Enough

Ale dobre, nebudem klamať. Občas si tam šupnem aj niečo, čo je o trošku pokojnejšie, keď už mi treba upokojiť tep. V tomto prípade je Apocalyptica začiatkom, nie tak veľmi uškriekaných songov.

8. Evanescence – Call Me When You’re Sober

Túto kapelu asi nie je nutné predstavovať, ale s vyslovením názvu Evanescence má veľmi veľa ľudí problém. To samozrejme nie je moja osobná skúsenosť. Amy Lee je tiež taká, vysoká postava, ako ja (1.6m), ale hlas má nenormálne silný a dokáže ním poriadne hecovať.

9. Pink – U + Ur Hand

Áno, nech ide o akúkoľvek tématiku, ja si pre Pink nájdem miesto vždy. Na tréningy k železu sa veľmi hodí „stará, dobrá Pink“, čiže neposlušná, rocková diva.

10. The Cranberries – Zombie

Asi všetkých šokujem, keď poviem, že som na posledné miesto chcela vybrať Pink alebo Cradle. No na druhej strane, nesmrteľný hlas Dolores je tiež veľmi kvalitná vec, ktorá sa do gymu hodí.

Na záver nebudem dávať žiadne motivačné „no pain, no gain“, to sa hodí na intagramové fotečky. Jednoducho povedané, ak je tu niekto z vás nadšencom fitness životného štýlu a jeho tréningový playlist na youtubku je obohraný, tak vyskúšaj ukážku toho môjho. Potom ľahšie pochopíš, ako taký malý záprdok ako ja, môže zdvíhať dvojnásobok svojej váhy.

 

 

 

Komentáre

Odporúčame