KLIPHIP-HOPLatino

Puerto prichádza s horúcou novinkou “Señora”. Pohltí jej latino vibe aj teba?

Na spoluprácu si prizval “Señoru” Dominiku Mirgovú ktorá momentálne valcuje rebríček #trendov na YouTube svojim skladbami “Vzduch” a “Je to ako má” z albumu “TOTO SOM JA”, ktorý takmer celý nahrala práve v štúdiu Overground. Takže je jasné kde sa títo dvaja umelci stretli a dali hlavy dokopy. 

Táto skladba v rytme bachaty príjemne rozvlní človeka a pri kúsku fantázie s pohárom rumu so zavretými očami prenesie do Karibiku. Inšpiráciou pri písaní textu bola pre Puerta “žena a hudba” zároveň a tie sa v lyrike skladby krásne prelínajú. Už v skladbe “S tebou a sám” Puerto opisuje ženu ako jeho najväčšiu múzu pri tvorení nových vecí a opäť dokazuje že on,ženy a latino k sebe dokonale pasujú ako cigara k fľaši rumu. Často spomíname rum pretože je neoddeliteľnou súčasťou tohoto “latino vajbu” a tak sa Puerto rozhodol dať to jasne najavo aj na kameru. Nenechal nič na náhodu a spojil sily s unikátnym obchodom Bottleshop, ktorý disponuje množstvom jedinečného a kvalitného rumu z celého sveta.

O vizuál sa Puertovi opäť postaral skvelý Martin Miko po boku s priateľkou Lesanou Kurill a ako lokáciu si zvolili mesto Trnava. Konkrétne “Synagoga cafe” z ktorého vďaka profesionálnemu nasvieteniu naozaj sála pravý latino vibe. Do druhej lokácie “kamenný mlyn” si Puerto nechal priviezť originálny Pontiac od Garage V8 Trnava ktorý celkom príjemne navodil kubánsku atmosféru. Hudbu ako už je u Puerta zvykom produkoval Tommy Dee ktorý už dnes ale vystupuje pod novým pseudonymom “SushiBoy”.

Na otázku “Prečo práve latino hudba a karibik na Slovensku?” Puerto odpovedal: “Hispánska kultúra je niečo čo do našich sŕdc priveje nový pozitívny vánok, ktorý nás roztancuje a zabaví pri všetkej tej negativite a problémoch ktoré si sami v tejto krajine vytvárame”. To že miluje latino ukázal aj pár rokov dozadu v skladbách “Iný život” a “Letíme” ktoré zaznamenali pomerne slušný úspech aj napriek tomu,že Puerto bol absolútne neznámy týpek ktorý si nikdy nezískal priazeň “členov scény” a nebol nikdy nikým hajpovaný. Dnes ale jeho slová znejú: “Vedel som, že čím to bude ťažšie, po celý čas čo sa potichu posúvam dopredu, o to silnejšie a krajšie to bude keď sa s ľuďmi podelím o radosť z toho, že som sa nevzdal.” Postavil si pevný základ a latinom, ktoré okorenil svojim originálnym prejavom rapu, otvára úplne novú kapitolu Slovenskej hudby.

Komentáre

Odporúčame