Playlisty

PLAYLIST: Spoznajte hudobný vkus našej redakcie

Za poslednú dobu sme zverejnili kopec hudobnej inšpirácie od rôznych slovenských rapperov, rapperiek, speváčok alebo producentov. Tentokrát sme sa rozhodli pre menšiu zmenu a netradične si pre vás pripravili hudobný výber našej redakcie, ktorý je naozaj rôznorodý, tak ako osobnosti našej redakcie. Trochu sa vám zároveň predstavíme aby ste vedeli, kto pre vás píše vaše obľúbené alebo najviac hejtované články. Pohodlne sa usaďte, zapnite audiosústavy alebo si dajte sluchadlá a začíname.

KATKA

Šéfredaktorka tejto redakcie, jedinečná osoba, ktorú rozhodne treba zažiť aspoň raz naživo. Táto ženuška je zmes kreativity, flegmatizmu, pozitivizmu, takisto generátor náhodných aj nenáhodných slov. Vie čo chce aj nechce, aj keď…čo vlastne tie ženy chcú? Jej záľuby sú jedlo a vypisovanie p*****n chlapcom. Neznáša influencerov a celkovo má alergiu na toto pomenovanie. Okrem manažmentu článkov a komandovania našej redakcie vám pravidelne prináša zaujímavé rozhovory s rôznymi interpretmi z našej scény. Katka we love you!

1.Ako a kde najčastejšie počúvaš hudbu?

Katka: Doma. Milujem ziapať na celý byt aj napriek tomu, že si susedia zrejme myslia, že ma niekto zabíja a je nutné mi urgentne zavolať záchranku. Zbožňujem si v svojej hlave vizualizovať svoj koncert na vypredanom štadióne, kde dávam zrovna duet s Chrisom Brownom. Okoloidúcim zrejme krvácajú uši, ale ja si to užívam, ja sa cítim dobre!

2.Aký je tvoj najobľúbnejší song?

Katka: Nemám jeden najobľúbenejší song, lebo sa to u mňa často mení. Je to pocitové a všetko záleží od môjho aktuálneho rozpoloženia. No ak mám vybať jeden track, ktorý si momentálne idem najviac, tak je to asi Santorini od Radikala a musím povedať, že to bola láska na prvé počutie.

3. Aký je tvoj najobľúbenejší umelec?

Katka: Fuu. V tomto momente je to asi frajer, ktorý stojí za mojím obľúbeným trackom – Radikal. Celý Freeride3 je podľa mňa strašne ďaleko a posledné dni ho počúvam fakt dookola. Musím však podotknúť, že nebyť môjho mladšieho brata, nikdy by som sa k nemu ako interpretovi nedostala. Ja som si o ňom dokonca kedysi myslela, že Radikal je nejaký starý, škaredý ujo a ono to tak vlastne nie je. Vlastne, môj brat tak trochu môže za môj hudobný vkus. Mám rada ale aj Lady Gagu, Gleba, Britney Spears či Žbirku – s tým už ale moj brat nemá nič spoločné. Nefokusujem sa na jedného umelca, som multižánrová a presne tak vyzerá aj môj playlist, aj keď v ňom je asi najviac práve rapových vecí.

4. Aké sú tvoje plány do budúcnosti?

Katka: Neplánujem. Nechávam život tak nejak plynúť a uvidíme, čo bude. Dostala som sa do bodu spokojnosti a budem nesmierne happy, keď to týmto smerom pôjde ďalej. No a, samozrejme, ešte viac happy budem, ak bude tento web šlapať jak hodinky a keď si na ňom všetci nájdu to, čo by chceli.

FILIP

Najnovšia posila našej redakcie je podľa vlastných slov najoptimistickejším človekom akého sám pozná. V živote hľadá predovšetkým zážitky a momenty ktoré ho rozplačú alebo sa mu z nich postavia chlpy na tele. Aktívne sa venuje futbalu. Zbožnuje bielu čokoládu, pizzu a úteky z reality ktorými sú preňho pc hry. Neznáša všetko horké a klamárov. Na starosti má články týkajúce sa noviniek z hudobného sveta, hlavne zahraničia.

1.Ako a kde najčastejšie počúvaš hudbu?

Filip: Najčastejšie si hudbu užívam v aute alebo doma na sluchátkach ale zásadne v noci!

2.Aký je tvoj najobľúbenejší song?

Filip: Vyslovene obľúbený song nemám. Mám obdobia kedy si niečo veľmi idem, potom si to opočúvam a posuniem sa ďalej.

3. Aký je tvoj najobľúbenejší umelec?

Filip: Z hudobného sveta najviac cením Stromaeho. Absolútne kompletný umelec ktorý sám skladá, spieva, píše texty. To je podľa mňa vážne obrovský talent a pán človek. Škoda že momentálne kvôli zdravotným problémom už pár rokov netvorí.

4. Aké sú tvoje plány do budúcnosti?

Filip: Moje plány do budúcna sú absolútne jednoduché. Byť šťastný. To je jediné na čom záleží.

STANČO

Stanko je tvrdé jadro redakcie, ktoré pre vás píše už nejaký ten rok. Jeho záľuby sú písanie, písanie a písanie…ale popritom stíha žiť aj svoj život, našťastie. Pozitívny chalanisko, ktorý si zvolil trocha inú cestu, našťastie žiadny illegal biznis. Má silné básnické črevo a preto vie veci pomenovať rôznymi umeleckými spôsobmi pričom nezaostáva ani v pejoratívnom vyjadrovaní. Jedno je isté, ešte nepovedal posledné slovo. Stančo vám denne prináša novinky s domácej ale aj zahraničnej hudobnej scény.

1.Ako a kde najčastejšie počúvaš hudbu?

Stančo: Hudbu počúvam takpovediac stále. Neviem niečo robiť bez muziky na reprákoch alebo aspoň slúchatkach. Pri písaní sa s ňou lepšie sústredím, pri cvičení ma nakopáva.

2. Aký je tvoj najobľúbenejší song?

Stančo: Toto je jedna z najčastejších a najťažších otázok. Ale keď mám povedať za aktuálne obdobie, tak určite Ellie Goulding – Hollow Crown, skvelá vec z albumu For The Throne.

3.Aký je tvoj najobľúbenejší umelec?

Stančo: Ja sám, kto iný… hahaha

4. Aké sú tvoje plány do budúcnosti?

Stančo: Vydať skvelú knihu, ktorá prekoná môj prvý fantasy román… byť lepší redaktor a vytlačiť na benchi konečne stovku.

TOMMY

Ja som sa v tejto redakcii ocitol úplnou náhodou, tak ako vždy všade haha. Ak by som sa mal charakterizovať, tak vlastne ani neviem, kde by som mal začať. Som introvertný extrovert, ktorý verí, že nádej umiera posledná až kým naozaj neumre. Pozitívne myslenie nosím momentálne v prednom vrecku a v zadnom vrecku skrývam trocha toho neurotického. Okrem hudby milujem tanec, pre mňa najlepšia aktivita, ktorej som sa v mojom živote mohol začať venovať. Pravidelno nepravidelne vám prinášam hudobnú inšpiráciu v podobe playlistov a takisto rád predstavujem nové hudobné talenty našej scény v rubrike Mladá Krv.

1.Ako a kde najčastejšie počúvaš hudbu?

Tommy: Hudbu počúvam najčastejšie v sluchadlách cestou do a z práce, taktiež v práci, doma na sluchadlách pri browsovaní webom a v aute, čo mám asi najradšej keďže si tam vždy vypeckujem na maximum svoju oblúbenú hudbu a pri tom šermujem rôzne rukami haha. Hudbou žijem, život bez nej si neviem predstaviť.

2. Aký je tvoj najobľúbnejší song?

Tommy: Už pekných pár mesiacov môžem povedať že moja životná hymna, na ktorú som narazil úplnou náhodou je One Acen feat. Hardy Caprio – E I O. Vždy ale doslova vždy keď si ju pustím mi zlepší náladu aj keby som bol depresiách, takže aj vďaka nej nie som hahaha. Je to jeden z tých songov, ktoré si kľudne pustím aj 10 krát za sebou a stále ma neomrzí.

3. Aký je tvoj najobľúbenejší umelec?

Tommy: Najobľúbenejším umelcom je pre mňa Chris Brown. Univerzálnejší a talentovanejší umelec ako on sa ešte asi nenarodil. Čávo vie skvelo spievať, rapovať, malovať a ešte hrá aj basketbal ako pánko. Navyše som mal možnosť zažiť jeho show naživo z celkom peknej blízky (či dialky, či jako sa to) a môžem povedať, že to bol absolútne top zážitok, celá show.

4. Aké sú tvoje plány do budúcnosti?

Tommy: Moje plány sú takisto ako uviedol Filip, byť šťastný, duševne prosperovať a mať okolo seba tých správnych ľudí. Nič viac nič menej….A svetový mier!

Komentáre

Odporúčame