ČlánkyPunkROCK

Frontman kapely Red Hot Chili Peppers si za prvý album kupoval drogy

Red Hot Chili Peppers, nesmrteľná skupina, ktorú poznajú hádam všetky vekové kategórie. 80-te roky priniesli aj týchto bláznov, ktorí si žili divokým životným štýlom v hviezdnom meste Los Angeles. Kapela svojim vystupovaním prilákala k sebe nie len ženy hádzajúce nohavičky počas koncertov, ale zaujala aj mužské publikum. Neuveríte, ale chalanom z RHCP sa ani nesnívalo, akého celosvetového „famu“ sa raz dočkajú. Hneď po prvom koncerte, dostali veľa ďalších ponúk, čo ich zaskočilo, pretože celé ich vystupovanie brali ako úlet.

View this post on Instagram

♠️

A post shared by Red Hot Chili Peppers (@chilipeppers) on

Ich prvý album, však nemal veľký ohlas. Prvý track, ktorý ľuďom pri vypočutí odpálil dekel- Out in L.A, nesmel chýbať v debutovom albume- The Red Hot Chili Peppers. Sám spevák kapely Anthony využíval album na to, aby sa ním mohol chváliť dílerom drog, ktorí mu za milované omamné látky znižovali cenu.  Mal predsa kapelu, ktorá vydala album. To, že sa albumy nepredávajú, mu vôbec netrhalo žily. Vďaka albumu získal to, po čom tak túžil.

No potom prišiel akýsi zlom a chalani sa rozšupli. Tvorili rok čo rok väčšie metelice, ktoré im priniesli sedem cien Grammy a dodnes patria medzi najpredávanejšie hudobné skupiny všetkých čias, s predajom až 80 miliónov nahrávok po celom svete.

 

Red Hot Chili Peppers – Out in L.A.

Prvá skladba v debutovom albume- The Red Hot Chili Peppers, ktorá preslávila kapelu.

 

Red Hot Chili Peppers – Dark Necessities

Prvý track- Dark Necessities z albumu- „The Getaway“ – najlepší singel kapely od doby, kedy vznikol track „Can’t Stop“. To, že chalani aj po 30-tich rokoch žijú bujarým životným štýlom, nám môže ukázať práve tento klip.

 

Red Hot Chili Peppers – Can’t Stop

Zábava, drogy, alkohol. Pri pomyslení na túto kombináciu sa ti zatočí hlava, keď si spomenieš na svoj posledný žúr a ako si si na ňom uletel. Podobne funguje aj RHCP, keď si bez obáv Anthony spieva o tom, že nemôže zastaviť a je závislý na párty. Myslím si, že nejeden z nás má rado tento track, práve vďaka takejto „hlbokej“ myšlienke.

 

Red Hot Chili Peppers – Knock Me Down

Nie všetky piesne RHCP sú len o zábave. V tomto tracku, kapela odkazuje ľudom, ako byť dobrým priateľom a to, že nie je dobré, ak si ľudia robia zle. Mnohým ľudom by sa zišlo poriadne sa započúvať. Čo je úplne najviac v tejto veci je práve gitara. Chalani to poriadne precítili a dali do toho všetko. Ich inšpiráciou bola legendárna skupina Rolling Stones.

 

Red Hot Chili Peppers – Give It Away

Smiešne, zábavné, pop-funk, aj to sú veci, vďaka ktorým RHCP patria medzi najlepších. Strieborné telá s diabolskými rohmi, ktoré tancujú okolo seba- vzrušujúca predstava alebo úlet?  Nechcela by som v noci na ceste domov s dobrou náladou, niečo také stretnúť. Fruiscanteho gitara a Flea’s bass-gitara vibrovali dokonale, keď Keidis spieval texty, ktoré chválili legendu reggae Boba Marleyho.

 

Red Hot Chili Peppers – Under The Bridge

Tento druhý track z albumu „Blood Sugar Sex Magik“ je rozhodujúcim momentom kapely. Na rozdiel od väčšiny RHCP piesní, „Under the Bridge“ je pomalá balada, ktorá končí inšpiratívnym, silným evanjeliom. Podobne ako mnohé prvé skladby kapely, Kiedis preskúmal svoju bývalú záľubu a jej odsudzujúce následky. Každý vo voľno čase haluzí nejako inak. Možno by to nikto z vás nepovedal, ale Kiedis rád písal básne. Pieseň skutočne pochádza z básne, ktorú Kiedis napísal. Producent kapely Rubin, ju našiel v jeho zápisníku. Čo tam ten zvrhlík mohol hľadať?  Tento hit predstavil kapelu úplne novému publiku.

 

Pre všetkých fanúšikov dodám, že nový album RHCP by mal vyjsť práve tento rok. Očakávam opäť naložený album plný rockovej muziky. Pokiaľ sa ho dočkáme zaspomínaj si s nami na staršie, ale stále aktuálne tracky.

 

Tak čo? Ktorý song ťa baví najviac?

View this post on Instagram

its a family affair

A post shared by Red Hot Chili Peppers (@chilipeppers) on

 

Komentáre

Odporúčame