NewsHIP-HOP

Drake posúva hranice komfortu a predstavuje svoje nové súkromné lietadlo

 

Drake zažíva jednoznačne najlepšie kariérne obdobie vo svojom živote.  Hudobným rebríčkom dominoval svojimi hitmi takmer cely rok 2018, na ktorého konci sa vybral na severo-americké turné spoločne s Migos. Výsledok? Turné zarobilo takmer 80 miliónov dolárov a predalo sa okolo 678 410 lístkov. Súčasný rok nezačal o nič horšie. Vyhral svoju ďalšiu cenu Grammy, stihol dokončiť európsku časť turné, ktorá nebola o nič menej úspešná a pred pár týždňami získal na odovzdávaní cien Billboard presne jeden celý tucet cien. Čo z neho mimochodom spravilo umelca, ktorý za celu históriu získal najviac cien Billboard. A to presne 27.

Po dosiahnutí veľkých cieľov a úspechov sa Drake rozhodol odmeniť sám seba (ale v tomto prípade aj jeho najbližších ľudí) súkromným lietadlom. Avšak veľkosť a unikátnosť daru korešponduje s veľkosťou a unikátnosťou dosiahnutých úspechov. Nejedná sa o klasický súkromný tryskáč. Jedná sa o lietadlo Boeing 767-300F. Pre predstavu, dopravná verzia tohto lietadla odvezie v koncepcií dvoch tried 260 ľudí. V tomto prípade sa jedná o prerobenie nákladného typu 767 na čisto privátnu prepravu. Na azda najväčšom  rapovom hite minulého roka Sicko Mode, si mohol na druhej slohe Drakea započuť:

I did half a Xan, 13 hours ‚til I land

a

767, man, this shit got double bedroom, man

Ak má skutočne nová súkromná 767-tka double bedroom, potom je možné, že polka xanaxu už nebude nutná.

View this post on Instagram

13 hours till I land…

A post shared by champagnepapi (@champagnepapi) on

Takéto cestovanie je asi už pre Drakea minulosťou.

Na videu môžeš vidieť interiér lietadla, ktorý vyzerá naozaj luxusne. Exterier lietadla je koncipovaný veľmi minimalisticky. Avšak na motore môžeš vidieť nápis Air Drake, Na prednej časti logo OVO Sound, takzvanú OVO Owl a na chvostových plochách „modliace  ruky“, ktoré odkazujú na logo mixapeu If You’re Reading This it’s Too Late

Najdôležitejšími informáciami z videa ostávajú ale slová Drakea:

no rental, no timeshare

To jednoznačne vypovedá, komu lietadlo patrí a kto ho plánuje používať. V leteckej doprave je bežné, že súkromné lietadlá sa prenajímajú aj ľudom mimo kruhov vlastníka, aby si lietadlá na seba minimálne zarobili. Avšak v tomto prípade to asi platiť nebude.

Mimochodom, ak by ťa to zaujímalo, cena lietadla bez úpravy je približne 185 miliónov dolárov. Čas začať šporiť.

View this post on Instagram

Champagne flights ?✈️

A post shared by ovo.nɔ.ɛl (@ovonoel) on

Komentáre

Odporúčame