ČlánkyNews

Prekoná MACEJKO od Kandráča Kristínin Life is a game?

Zľavy na wellness pobyty

Slovensko sa stáva druhý krát v histórií samostatnej republiky usporiadateľom v poradí 83. Majstrovstiev sveta v hokeji. Štart tohto šampionátu je naplánovaný na 10. máj a posledný finálový zápas sa odohrá 26. mája. Prvý krát sa tak stalo v roku 2011, kedy naša reprezentácia obsadila konečné 10. miesto z celkovo 16 zúčastnených krajín. RukaHore chce byť nepochybne pri tom a verte či nie, hudba na šampionáte nemôže chýbať pretože má s hokejom veľa spoločného.

 

OFICIÁLNA HYMNA TURNAJA

O oficiálnu hymnu pre tohtoročné Majstrovstvá sveta v hokeji a zároveň adresovanú aj pre nového maskota MACEJKA sa postaral svojim hlasom Ondrej Kandráč a textom Vladimír Puchala, ktorý zložil text aj pre známy song „Hej sokoly“. Pieseň predovšetkým obsahuje najmä podobu k tradičným ľudovým piesňam, je energická, veselá a veríme, že splní svoj účel pre fanúšikov, ktorým spraví na štadiónoch pozitívnu, povzbudzujúcu a hlavne veselú atmosféru.

V minulosti sa už o hymnu pre domáce Majstrovstvá sveta v roku 2011 postarala speváčka pôvodom zo Svidníka, ktorá bola aj súčasťou semifinále súťaži EUROVISION SONG CONTEST 2010Kristína. Vtedajšia hymna bola od aktuálnej dosť rozdielna, obsahujúca skôr prvky „popovej“ hudby ako tradičnej. Či bola pesníčka „Life is a game“ vydarená, lepšia alebo horšia ako od Ondreja Kandráča posúďte sami.

MASKOT MACEJKO

Zvolenie maskota MACEJKA prebehlo hlasovaním fanúšikov na Facebook-ovej stránke šampionátu. MACEJKO bude oblečený do tradičného Slovenského kroja a vidieť ho budeme v podobe medveďa. Pozri si oficiálne video maskota od IIHF (International Ice Hockey Federation) ako vystrájal na svahu v Tatrách.

HVIEZDY NHL NA SLOVENSKU

Hovoria ti niečo mená ako John Tavares, Patrick Kane, Evgeni Malkin, Iľja Kovalčuk, Nikita Kučerov, Henrik Lundqvist? Tieto a ďalšie hviezdy NHL môžeš vidieť a stretnúť keď si zapneš na Playstation NHL ale samozrejme, že aj v Bratislave či Košiciach.

 

Slovenská reprezentácia a konkrétne tréner Craig Ramsay s generálnym manažérom Miroslavom Šatanom prilákali na súpisku nášho mužstva tiež niekoľko hráčov ktorí majú platné zmluvy s mužstvami NHL, či už svoju sezónu odohrali v A mužstvách alebo farmách: Tomáš Tatár (Montreal Canadiens), Erik Černák (Tampa Bay Lightning), Andrej Sekera (Edmonton Oilers), Richard Pánik (Arizona Coyotes), Christián Jaroš (Ottawa Senators), Martin Marinčin (Toronto Maple Leafs), Martin Studenič (New Jersey Devils) a Marko Daňo (Colorado Avalanche).

ZÁKLADNÉ SKUPINY A PROGRAM ZÁPASOV NAŠICH

Šampionát začína odohratím zápasov v dvoch základných skupinách, skupina A ktorá sa odohrá v Košiciach na štadióne Steel Arena a B skupina v Bratislave na štadióne Ondreja Nepelu. V A skupine Slovensko postupne narazí na nasledujúcich súperov:

10/5 vs USA 20:15

11/5 vs Fínsko 20:15

13/5 vs Kanada 20:15

15/5 vs Nemecko 20:15

17/5 vs Francúzsko 16:15

18/5 vs Veľká Británia 20:15

21/5 vs Dánsko 16:15

Skupina B zložená z krajín Česko, Taliansko, Lotyšsko, Rusko, Švajčiarsko, Nórsko, Švédsko, Rakúsko odohrá svoje zápasy v Bratislave.

 

 

 

TY nám do komentáru napíš ako sa ti páči maskot MACEJKO, HYMNA a ktorému Slovenskému interprétovi by si dal zložiť hymnu.

 

AUTOR ČLÁNKU: @palobalko

Komentáre

Odporúčame