NewsHIP-HOPPOPSoundtrack

The Weeknd, Travis Scott či James Arthur. Vyšiel exkluzívny album inšpirovaný GAME OF THRONES

Už viac než osem rokov nás všetkých baví svetoznámy seriál, ba možno aj jeden z najlepších, Game Of Thrones. Ide o geniálny príbeh vytvorený perom amerického autora menom George R. R. Martin. Jeho PIESEŇ ĽADU A OHŇA patrí medzi najpredávanejšie fantasy série vôbec, a tak bolo viac než pochopiteľné, že sa skôr či neskôr musia jeho postavy dostať i do vizuálneho spracovania. To ich samozrejme spopularizovalo ešte viac, až tu máme do dnešného dňa ôsmu sériu seriálu.

Tá má byť ale záverečnou. Ako dopadnú dejové línie hlavných postáv, ktoré doposiaľ dokázali prežiť? Nevedno, ale dozvieme sa to už o pár týždňov. Pri príležitosti posledných dielov tohto kultu si páni za veľkou mlákou povedali, žeby nebolo úplne odveci vytvoriť album, ktorý bude verných fanúšikov GoT na tejto záverečnej ceste sprevádzať. Dali sa tak dokopy samé veľké mená a vytvorili album s názvom FOR THE THRONE, ktorý je celý inšpirovaný práve príbehmi z GoT. Skvelé, no nie?!

Album FOR THE THRONE vyšiel len pár dní dozadu, no songy z neho už stihli získať veľkú pozornosť. Tomuto projektu podľahol napríklad aj Sajfa, ktorý si song TOO MANY GODS púšťa i vo svojom aute. Konkrétne na ňom spolupracovala dvojica rapperov Joey BadaSS a ASAP Rocky. Bol to taktiež prvý song albumu, ktorý som počul ja sám, a hneď som vedel, že táto muzika je ako stvorená pre mňa. Nájdeš tam samozrejme i ďalšie veľké pecky, či už spomeniem song POWER IS POWER alebo HOLLOW CROW. Tie určite radím medzi najlepšie veci jeho tracklistu a mám pre teba aj chuťovku. V počiatkoch série odznel výrok „power is power“ prvýkrát z úst Cersei Lannister… vieš kedy?

Tak často, ako vo svojom playliste točím HOLLOW CROW, točím iba veľmi málo skladieb, ale hlas Ellie Goulding si ma proste na refréne neskutočne získal. K vyššie spomínanému songu POWER IS POWER vyšiel aj vizuál, ktorý ale vie odhaliť niektoré momenty z poslednej série… preto by som odporúčal nepozerať, pokým si všetky doteraz zverejnené diely ešte nevidel!

@stančo

Komentáre

Odporúčame