ČlánkyHIP-HOP

MLADÁ KRV: Texty na svoje skladby si CHACHI napíše niekedy aj počas raňajok

Dnešná mladá krv pochádza opäť z Bratislavy. Je ňou 24 ročný rapper Chachi, vlastným menom Daniel Baďura. Rapu sa začal venovať od svojich 18 rokov, v poslednom ročníku na strednej škole. Inšpiráciou k tejto činnosti mu boli jeho vtedajší spolužiaci Karol (Dirty Panter) a Bruno (Andrej Ground), ktorí sa rapu už nejaký ten čas venovali a neskôr dokonca založili aj skupinu Otom Potom. Impulzom boli takisto aj osobné problémy, ktoré potreboval vyventilovať. A keďže rapovanie mu ponúkalo túto možnosť, začal prostredníctvom neho dávať zo seba von všetky zlé aj dobré pocity a myšlienky. S prvými vecami však išiel von až v poslednej dobe keďže usúdil, že predošlá tvorba nemala ešte ten pravý feeling.

Keď bol o niečo mladší, do výraznej miery si išiel slovenský rap a mnoho z vtedajších raperov považoval za vzory. Momentálne však nemá žiadneho konkrétneho umelca, ktorý by ho priamo inšpiroval. Dá sa povedať, že inšpiriáciu berie od každého jedného interpreta, ktorý sa mu páči. V poslednej dobe však našiel zálubu v hudobnom žánri RnB, ktorý si púšťa najčastejšie. Jeho bežný tvorivý deň vyzerá rôzne, občas sa mu stane, že napíše slohu k hudbe už ráno pri raňajkách, inokedy vytvára nové tracky spolu s jeho crewmates v ich štúdiu kde pri tracku zvyčajne sedí aj spolu s producentom a stavajú ho od základov a popri tom dolaďujú chybičky. A keďže Chachi nikdy nemal vzťah k práci ako takej, jeho hlavnou náplňou je hudba a veci okolo štúdia Loyalty Records, v ktorom spolu s ďalšími parťákmi nahráva aj iných rapperov a predávajú produkcie.

V hudbe by to rád dotiahol čo najďalej, ale veľké oči si nerobí. V živote sa naučil, že netreba tlačiť na pílu, takže svoj hudobný osud necháva plynúť a popri tom sa snaží tvoriť čo najkvalitnejšiu hudbu. Za úspech na hudobnom poli momentálne považuje to, že má spolu s parťákmi vlastné štúdio a môže sa hudbe venovať na dennej báze. Čo sa týka aktuálnych plánov, po vydaní EP s rapperom Sak10Denz ostal podľa vlastných slov na istú dobu tvorivo zaseknutý. Avšak teraz je späť v plnej forme a momentálne sa sústreďuje na dokončovanie a ladenie nového tracku s názvom Záznamník, ktorý by mal vypustiť do sveta koncom mája. V blízkej dobe však výjde aj nová spoločná vec s Otisom z legendárnej formácie H16, ktorá bude predzvesťou ich spoločného projektu. O tom nám však zatiaľ nechcel viac prezradiť takže sa necháme prekvapiť. Aktuálne je Chachiho často vidieť v štúdiu nahrávať tracky s Daweedom Hustleom, ktorého sme si zobrali tiež na paškál v jednom dieli Mladá Krv.

Komentáre

Odporúčame