NewsČlánkyHIP-HOP

Toto je rap, ktorý si ide generácia 2000+

Aká hudba sa stáva zaujímavou pre dnešnú mladú generáciu?  V minulosti mal veľký hype absolútne iný kontext rapovej hudby ako dnes. Rap nebol vyhľadávaným produktom pre rádiá, interpreti nemali možnosť využívať streamovacie aplikácie, Youtube a sociálne siete neboli rozbehnuté v takej sile ako dnes. Svoje nahrávky sa posúvali ďalej na kazetách, CD, v jednom tracku bol často používaný jeden flow a v niektorých prípadoch bol jeden flow použitý aj na celý album. Dnes interpreti dokážu využiť niekoľko rôznych štýlov v jednej pesničke, používa sa autotune, hlas ako taký už nemusí byť využitý na to, aby nám interpet objasnil nejakú hlbšiu tému, ale  skôr sa využije ako hudobný nástroj, ktorý tvorí vďaka použití autotune nové tóny.

A vlastne, povedzme si narovinu, keď príde dnešná generácia mladých na koncert, nebude mať záujem strnulo počúvať tému ako ťažko sa zarobia peniaze, ale prídu to do klubu rozbiť ako automaty rodinu, lebo je za nimi náročný študentský týždeň.

Neoddeliteľnou súčasťou novej generácie raperov sa stáva aj look, móda, trendy, prestížne značky, keďže v dnešnej hudbe je dôležité aj zaujať na obrazovke a nie len cez uši. Pre dnešných mladých je móda oveľa prístupnejšia ako v časoch 10, 15 rokov späť. A, nie len móda.

Čekni si s nami interpretov, na ktorých si najviac ulietava generácia 2000+.

 

MILION+

YZOMANDIAS, NIK TENDO, KARLO a ďalší členovia M+ .Určite mi dáte za pravdu keď poviem, že tento Česko-Slovenský label valcuje novými hudbami, flowmi, lookom – prevažne dnešnú mladú generáciu do 20 rokov. To hlavne potvrdzuje mnohými interpretmi a fanúšikmi uznávaný trendsetter  YZOMANDIAS.

LVCAS DOPE

K členom tohto labelu kedysi patril aj LVCAS DOPE, ktorý sa snaží do rapového žánru doniesť aj spievavejšiu tvorbu spojenú s rapom. Ako jednému z mála interpretov sa mu podarilo v 09/2018 vydať album s DJ WICHom, s ktorým sa okrem iného pokúsili spojiť fanúšikov zrelšej generácie s fanúšikmi „mladých“. A že mu to vyšlo musíš uznať sám.

HAHA CREW

DALYB, ZAYO, SAMEY – skupina pôvodom z východného Slovenska, ktorá sa ukazuje ako veľmi úspešná, valcuje mladých, ktorí chcú vyzerať ako jeden z „Haháčov“. Nečudujeme sa,  skupina v ktorej vidieť aj feeling pre módu dostáva po dlhej dobe nepochopenia od fans konečne úspech aj medzi „Áčkovými“ interprétmi a raketovo naberajú svojich fans od Prahy po Košice. Určite dáme za pravdu, keď povieme že s MILION+ majú toho veľa podobného.

 

YAKSHA & FUCK THEM

Tento človek nie je zrovna štandardný interprét, no určite tu nesmie chýbať – YAKSHA a jeho vydavateľstvo FUCK THEM. Pýtaš sa prečo?  Spomeniem, že má podiel na úspechu rapera menom TEKASHI69  a to, že posúva a mega hypuje hudbu generácie 2000+, či domácich interpretov do popredia vďaka FUCK THEM, kde môžete sledovať aj najnovšie pecky od HAHA CREW či Radikala. Však, očekuj si jeho youtube FCK THEM, kde má „len“ 1.3 mil. odoberateľov.

DMS

DAME, SEPAR, SMART – Túto pekelnú trojicu, určite nebudeme radiť medzi mladú generáciu interpretov, no skôr medzi skupiny, ktoré sú najžiadanejšie medzi mladou generáciou poslucháčov. Momentálne rozbíjajú klub za klubom v rámci ich tour nového albumu PREPÁČTE. Okrem už uvedených vecí, DMS ovládlo hlavne svojim tupým humorom veľkú časť mladých, ktorý si tento spôsob humoru idú s nadhľadom a porozumením.

ŽENSKÝ RAP

Medzi ženskými interpretmi sa určite oplatí spomenúť raperku LUISU alebo s už druhým sólo albumom úspešnú SIMU. Tieto mladé baby majú určite okrem talentu tiež veľmi zaujímavý look,  nové klipy, spolupráce, novinky, ktoré väčšinou končia v playlistoch alebo trendoch na Youtube.

TO NIE JE VŠETKO

Aj keď sú Slovensko a Česko pomerne malé krajiny, máme tu napriek tomu skutočne celkom široký, pestrý výber v ktorom si každý môže nájsť toho svojho.  Napríklad takého Fobiu Kida, Gleba, Sergeja Barracudu, Maniaka či Radikala. No a mnohým z týchto menovaných pomohol na piedestál sám kráľ rapu, Mr. EGO, ktorý si miesto v tomto článku jednoznačne zaslúži.

Ty nám daj vedieť do komentára, na kom si najviac ulietavaš!

 

AUTOR ČLÁNKU: @palobalko

Komentáre

Odporúčame