News

Zvučka, z ktorej naskakujú zimomriavky celému svetu. Kto videl AVENGERS: ENDGAME?

Fenomén, ktorý sa formoval celých 11 rokov. Fenomén, ktorému bolo dodnes venovaných 22 filmov. Fenomén, ktorý pretvoril vývoj svetovej kinematografie a navždy zmenil život všetkých jeho skalných fanúšikov. Z deciek, ktoré v roku 2008 po prvýkrát zhliadli Ironmana, sú dnes dávno dospelí ľudia. A spoločne s nami dospeli aj filmy našich obľúbených superhrdinov. Dnes ti z môjho pohľadu tento fenomén rád priblížim.

Hovorím samozrejme o MARVEL CINEMATIC UNIVERSE, alebo teda Avengeroch, ktorí momentálne kraľujú kinám po celom svete (za otvárací víkend zarobili 1,2 miliardy dollárov). Srdcia nás fanúšikov pri zhliadnutí ENDGAME plesajú i pukajú zároveň, a práve preto mám dnes potrebu vypísať sa ti zo všetkých týchto pocitov. A pokiaľ ešte stále váhaš a kino si nenavštívil, pokúsim sa zmeniť ti názor a motivovať ťa k tomu, aby si tak urobil. A že prečo?

Asi ti netreba rozpisovať všetky tie nespočetné superlatíva, no snímok Avengers: ENDGAME už teraz bez debát patrí medzi najzásadnejšie filmy novodobej filmovej tvorby. Bratia Russovci vytvorili dôstojný záver jednej etapy našich obľúbených hrdinov, hoci oficiálnym záverom bude až nadchádzajúci Spiderman: FAR FROM HOME. Napriek tomu ENDGAME ako záver chápať určite môžme, no nebudem ti samozrejme prezrádzať prečo… na to sa musíš ísť pozrieť naozaj sám!

Ku každému správnemu filmu patrí aj poriadny soundtrack, čo je v podstate jadro tohto článku… veď sme predsa hudobný web. Hovorím teraz o dnes už legendárnej zvučke, ktorá sa objavila (pochopiteľne) ešte v prvých Avengeroch z roku 2012. Táto zvučka patrí medzi najzásadnejšie celkovo a v ENDGAME opäť raz navodí extrémne zimomriavky. Nalaď sa s ňou spolu so mnou!

Máš dve možnosti na to, ako budeš z kina odchádzať po ich zhliadnutí… dobre, možno tri. Tá prvá (a nepravdepodobná) na teba bude pasovať, pokým tomuto komiksovému univerzu venuješ len štipku svojej pozornosti a do jeho problematiky celkovo jednoducho nevidíš. Vtedy ti môže jeho viac než 3-hodinový screentime prísť zbytočne zdĺhavý. Pokiaľ máš však všetky doterajšie filmy pekne jeden po druhom napozerané a vidíš aj do nejakých tých pôvodných komiksových príbehov, tvorcovia ti do ENDGAME vložili milión priamych i nepriamych odkazov na to, aby tvoje srdiečko potešili!

Avengers: ENDGAME je jednoducho „must see“ úplne pre všetkých. Z kina odídeš buď v slzách alebo emočne rozhodený. Rozhodne to však nebudeš ľutovať!

@stančo

Komentáre

Odporúčame