KLIPHIP-HOP

MAJK SPIRIT vydáva exkluzívne remixy. Ako znie so SEPAROM, PIL CIM, ŠORTYM alebo ADISSOM?

Základná škola, stredná… potom vysoká… a koniec? Aspoň tak sa svojho času vyjadril Majk Spirit o svojich albumových etapách rapovej kariéry. Teda, reč je samozrejme teraz o jeho sólových projektoch, z ktorých NOVÝ ČLOVEK vrátil rap tam kam patrí, oba YPSILONY jeho pozíciu na slovenskej scéne len potvrdili. Potom však prišiel album NIE SOM TU NÁHODOU, ktorý bol pre pravých fans tou správnou chuťovkou. 

Po jeho začiatku predaja ešte v decembri však prekvapením bolo, že v trackliste sme síce našli samé kvalitné skladby, no žiaden rapový featuring. Namiesto toho sa ukázali speváčky ako Veronika Strapková, Anita Soul a Monika Bagárová. Na záver toho celého sa ukázal Speezy spoločne s Rišom Müllerom a album uzatvorili v krásnom prevedení titulnej skladby. Tracklist bol podľa Majkových slov už tak veľmi naplnený dobrým rapom, že nemal potrebu tam nikoho viac pridať. Avšak i tak však prezradil, žeby sme sa mohli dočkať nejakých tých bonusových chuťoviek v podobe remixov… a dočkali sme sa!

Pred pár týždňami som zachytil úryvok PilCiho skladby a vravím si hmm, maká na novom albume. Ale… ten beat sa mi zdal veľmi povedomý! A dnes som konečne prišiel na to, že prečo… ide predsa o remix na track FINESY. Spoločne s ním vyšli aj ďalšie dve veci… poďme sa spoločne pozrieť aj na ne.

Tými ďalšími dvoma skladbami sú vydarené veci NIKTO INÝ a MICHAEL. Prvá z menovaných je príjemnou veselou záležitosťou s jasným odkazom, do ktorej si Speezy zavolal dvoch talentovaných čávov, ktorí tam sedia parádne. Šorty a ADiss sa postarali o príjemné spestrenie a to isté vieme povedať aj o tracku MICHAEL. Tam bolo vopred už skoro jasné, koho si tam Majk Spirit prizve. Spoločne so Separom, mu to ladí skutočne bravúrne a to sa ukázalo aj dnes. Daj si bacha, pretože Separov nástup do tejto veci ti našupu udrie husinu po celom tele. Z tohto tracku sa razom stalo čosi ešte väčšie…

@stančo

Komentáre

Odporúčame