Playlisty

PLAYLIST: Producent GRIZZLY pri tvorení čerpá inšpiráciu aj mimo hip hopu

Dvorný producent rappera Majselfa, Grizzly, vlastným menom Milan Macko sa produkovaniu venuje už cez 10 rokov. K produkovaniu sa dostal cez skateboarding, kedy mu ukázal kamarát hudobný software Fruityloops. Okamžite sa mu tento program zapáčil a tak sa na ňom začal hrajkať a skúšať zložiť prvé inštrumentálky. Dnes už má na konte viacero chytľavých hitov, či už pre Majselfa, s ktorým nejaký ten rok spolupracuje alebo zvyšok našej hip hopovej scény, medzi ktorými sú také mená ako DMS, Kali, Plexo či Adiss. Mimochodom s Majselfom sa spoznal cez SoundCloud, kde si vo svojích začiatkoch uploudoval svoje produkcie. Tomu sa jeho tvorba zapáčila a tak spojili sily na tracku Zázrak a odvtedy už majú za sebou niekoľko úspešných projektov. Grizzlyho život je momentálne trocha hektický, keďže popri produkovaní a hraní na koncertoch si dokončuje vysokú školu. V budúcnosti by sme sa podľa všetkého mohli dočkať sólového producentského projektu.

1.Kedy a kde najčastejšie počúvaš hudbu?

Grizzly: Keďže veľa cestujem, tak hlavne pri tom. Či už je to v sluchátkach, keď cestujem vlakom alebo je to v aute.

2.Aký je tvoj najobľúbenejší song?

Grizzly: Fu úplne že najobľúbenejší ti asi povedať neviem. V rôznych obdobiach je to vždy niečo iné, ale tera si idem asi When the night is over od Lord Huron alebo Mile Hight od Jamesa Blakea.

3.Aký je tvoj najobľúbenejší umelec?

Grizzly: S umelcami to mám asi rovnako ako s trackmi. Je ich viacero, ale napríklad z rapu asi Travis a Kendrick a mimo rapu Tame Impala, Gorillaz a Daft Punk.

4.Aké sú tvoje plány do budúcna?

Grizzly: Momentálne finišujem dimplomovku, takže plán na najbližšie dni je odovzdať a potom obhájiť. V lete sa chystáme na tri mesiace do USA do Glacier National Parku a potom ešte pocestovať. Samozrejme pomedzi to stále duchcím nejaké produkcie, spolupráce a keď sa vrátime, by som chcel začať pracovať na vlastnom projekte.

Komentáre

Odporúčame