ČlánkyHIP-HOP

MLADÁ KRV: Svojím rapom sa LUISA bez problémov vyrovnáva mužskej konkurencii

 

Talentovaná mladá raperka Luisa pochádza z Bratislavy. Keďže veľká časť jej rodiny sú hudobníci, k hudbe mala blízko už od mala. Nebol to však spev, ktorý jej učaroval. Svoju vášeň našla v rape. Mohli za to najmä raperky Lil Kim a Eve, ktoré si ako malá išla najviac. Aktívne rapovať začala okolo roku 2013, kedy svoje prvé demá nahrávala v programe Audacity cez vstavaný mikrofón na notebooku. Neskôr svoje nahrávky začala pridávať na svoj Soundcloud. Rok 2017 bol pre ňu prelomový. Na našom Ruka Hore Youtube vyšiel jej debut Ophelia, s ktorým sa začala dostávať do širšieho povedomia rapovej komunity. Netrvalo dlho a pod svoje krídla si ju ako prvú ženskú raperku zobral raper Pil C so svojím labelom Comebackgang.

Inšpiráciu pre svoju tvorbu nachádza v poctivom oldschoolovom rape, ktorý jej ukázal starší brat. Okrem toho obľubuje aj RnB, najmä Kanadský a Nemecký sound, ktorý má do značnej miery vplyv na jej súčasnú tvorbu. Skladby podľa vlastných slov píše skôr pocitovok takže si nezvykne plánovať písanie a nahrávanie skladby. Najčastejšie tvorí za pochodu akonáhle ju napadne nejaká téma. Takisto ak nie je pri spoluprácach 100 % stotožnená s témou alebo má pocit, že do nej nemá čím prispieť tak do nich nejde.

Popri tvorbe hudby Lusia chodí do práce, pričom je fulltime Icy. V rámci dlhodobej perspektívy by sa však chcela v budúcnosti živiť iba hudbou a byť čo najldhšie relevantným interpretom. V druhej polovici minulého roku spustila projekt CBG štvrtky, v rámci ktorého do sveta každý týždeň vypúšťala nový track. Na to chce tento rok nadviazať svojím prvým EP, ktoré by chcela vydať ešte pred letom. Ešte predtým by sme sa ale mali dočkať niekoľkých skladieb od zaujimavých interpretov, na ktoré prispela svojími slohami.

Komentáre

Odporúčame