NewsPOP

Krásne gesto! Speváčka DUA LIPA sa stretla s utečencami v Libanone

Mladučká anglická speváčka Dua Lipa dobyla celosvetovo dobyla hudbu už pár rokov dozadu. Svoj post významnej inteprétky si bez zaváhania drží stálo, čo dokázala napríklad i nedávnym soundtrackom k akčnému sci-fi filmu ALITA: The Battle Angel. Najnovšie sa však zapojila do kampane UNICEF, z čoho by si mohli známi ľudia naozaj brať veľký príklad!

Najnovšie totiž v rámci spomínaného UNICEF vycestovala do Libanonu, aby sa stretla s deťmi a celkovo mladými ľuďmi, ktorí sa stali obeťami niekoľkoročného konfliktu v samotnej Sýrii. V Libanone je zo Sýrie jeden milión jej niekdajších obyvateľov, z čoho je celá polovica práve detí. Samozrejme podmienky zdravotnej starostlivosti, či nebodaj školského vzdelania sú vážne ohrozené. Dua Lipa presne týchto ľudí navštívila hlavne v rámci psychickej pomoci a strávila s nimi nejaký čas.

View this post on Instagram

I’ve had the most eye opening experience being out in Lebanon for the past 3 days working with @unicef meeting children at the refugee settlements and youth training and skill building programs. I particularly want to speak up for refugees as I feel I have a personal connection to seeing people adapt to any circumstance they were put in because of conflict. No family or child chooses to leave their home. They all have dreams. They all deserve equality and a place to be able to live, learn and reach their full potential. I always believe in children as they are our future and we have to take care of them. It was a heartbreaking and emotional yet hopeful experience after seeing these kids still laugh and smile and make the most of a bad situation. I have experienced all first hand the activities and opportunities UNICEF give to young people who have been left without a home because of the war in Syria and it’s nice to see that these children have a community where they feel safe and protected. @unicef #AChildIsAChild

A post shared by Dua Lipa (@dualipa) on

„This is personal for me. My parents fled a war-torn region and built a life for themselves in a new place. And each one of the refugee children I met has parents just like my own, who have tried to make the best decisions they could for their families,” 

Ako môžeš vidieť vyššie, speváčka ocenená soškou Grammy svoje zážitky z tejto cesty zdieľala aj na svojom instagromovom profile. Chcela sa podeliť so svetom o to, v akých zlých podmienkach títo ľudia žijú. Zároveň sa tiež vyjadrila, že my všetci môžme byť radi za to, aké šťastie máme, keď nás takéto obrovské životné nešťastie nepostihlo. A má pravdu… vážme si to, čo máme.

@stančo

Komentáre

Odporúčame