ČlánkyFOLKMetal

Vychádza posledná séria GAME OF THRONES. Aké sú jej najzásadnejšie hudobné momenty?

Túto nedeľu na sa obrazovky priaznicov služby HBO po dlhých dvoch rokoch čakania na scénu vrátil už asi aj legendárny seriál GAME OF THRONES, ktorý už roky zvykne kraľovať celej popkultúre. Seriálové spracovanie knižných príbehov vynikajúceho autora menom George R. R. Martin sa tak dočkali svojej poslednej – ôsmej – série a ty ak si fanúšikom, sa už isto len blažene usmievaš. 

K správnemu vizuálnemu zážitku však bez debát napomáha aj jeho audiostránka. Hudba zohrávajú dôležitú úlohu v každom projekte podobného typu, pretože zvuk ako taký tvorí vraj až 60 percent celkového dojmu. A niečo na tom pravdepodobne bude. Dnes by som ti rád zhrnul zopár takých tých najzásadnejších hudobných momentov doterajších sérií, a pokiaľ si ich nevidel, tak to radšej ani nečítaj… nechcel by som ti pokaziť zážitok spoilermi ☺

Začal by som piesonkou, ktorú obľubuje väčšina charakterov tohto fantazijného sveta. Skladba „The Bear and The Maiden Fair“ je ale obľúbenou aj v našom reálnom svete a je dôkazom toho, že soundtracky vedia byť prerobené aj do „modernejších“ záležitostí, keďže sa song dočkal už nejednej prerábky.

A čo taká hymna rodu Lannisterovcov? Táto vec na isto patrí medzi najsilnejšie skladby celej seriálovej ságy a podľa mňa sa pri jej počúvaní vyhneš zimomriavkám len naozaj veľmi ťažko. Schválne, vyskúšaj si to na vlastnej koži!

Ak si poctivým fanúšikom GoT, určite ti v minulej sérii neuniklo veľmi vydarené cameo, v ktorom sa predviedol samotný Ed Sheeran. ten sa prezliekol za vojaka Lannisterovcov a zahútal si song s názvom „Hands of gold“, ktorá sa neskôr stala obrovským hitom. Dočkala sa aj svojej trapovej verzie… viem, možno čudné, ale mne sa aj v tej polohe Ed extrémne páči.

Pri muzikantských cameo záberoch ešte sekundičku zostaneme, pretože v závere siedmej série sme sa dočkali rovno dvoch ukážok členov americkej heavy metalovej skupiny Mastodon. Stalo sa tak v piatej a siedmej sérii, pričom v tej poslednej si zahrali úlohy zomíkov v Army of the Dead. A to sa stavím, že si nevedel!

To sú spomienky, všakže? Nebudem ťa už viac zdržovať, pre dnes by dávka nostalgie mohla aj stačiť. Ja ti viem len sľúbiť, že sa na novú sériu poctivo chystám a verím, že pokiaľ patríš medzi skalných fanúšikov GoT, ty na tom budeš úplne rovnako… príjemné sledovanie!

@stančo

Komentáre

Odporúčame