NewsROCK

Black Friday v hudbe? A celý víkend? Sleduj udalosť RECORD STORE DAY

Asi sa zaujímaš, čo to vlastne ten RECORD STORE DAY znamená. A možno si šikovný a už to vieš, no dovoľ mi ti to aspoň stručne zhrnúť. Iste poznáš udalosť black friday, alebo teda čierny piatok, ktorý je dňom, kedy sú rôzne produkty po svete odrazu zlacnené. Nebudem ťa trápiť zdĺhavou históriu, no podstatné je, že jeho súčasťou je práve i udalosť vo svete hudby, ktorá sa avšak opakuje ešte k tomu i vždy v apríli.

Ide o myšlienku spojiť fanúšikov hudby v podobe krásnych akcií, kde zaznievajú vystúpenia ich obľúbených interpretov. Posledné obdobie sa do tohto „sviatku“ hudby zapájajú aj slovenskí predajcovia a ty máš možnosť spozorovať to práve v priebehu tohto víkendu! Pre lepšie pochopenie, potešia sa hlavne skutoční zberatelia klasických oldschoolových platní.

Počas tejto udalosti sa každoročne dostávajú do predaja špeciálne edície už známych hudobných projektov, či na svetlo sveta vychádzajú úplne nové veci. Tento rok sa ambasádorom eventu stala kapela Pearl Jam, ktorá zároveň vydáva svoj album LIVE AT EASY STREET. Legendárny hudobník Bob Dylan zverejňuje prvé výlisky svojho albumu BLOOD ON TRACKS z roku 1975. Okrem nich však vychádza i špeciálna edícia soundtracku z minuloročného kinohitu Bohemian Rhapsody.

BohemianRhapsody2018

@stančo

Komentáre

Odporúčame