KLIPNewsk-pop

Mladé Juhokórejčanky dobýjajú YouTube s neskutočnými miliónmi views

Populárna hudba si za posledné roky svojej existencie prešla naozaj nejednou zmenou. Vyvinuli sa naozaj rôzne odnože, až by si sa pýtal, či je toto ešte vlastne vôbec pop. Čosi také mi na prvýkrát napadlo pri vypočutí stále modernejšieho žánru, ktorý si získava srdcia najmä dievčat po celom svete. Reč je o fenoméne s názvom k-pop, ktorý síce vznikol v Južnej Kórei už niekedy v 90.tych rokoch, no až v súčasnosti naberá skutočne na sile.

Jeho aktuálne vôbec najzásadnejšími predstaviteľmi sú chalani, ktorí si hovoria BTS. Ich čísla na YouTube sú skutočne nevšedne vysoké vždy, keď dropnú von novinku z ich dielne. Dobýjajú svet hudby míľovými krokmi, no aj tak im predsa len ktosi šľape na päty. A sú to ich vlastné „kolegyňe“ alebo teda dievčenská k-pop skupina BLACKPINK. Čo sú tieto baby zač?

Ide o momentálne najväčšiu dievčenskú k-pop skupinu, pochopiteľne. No osobne je pre mňa len otázkou času, kedy tieto dievčatá predbehnú BTS, pretože každou ďalšou skladbou sa ich dosah zväčšuje raketovým tempom. Aktuálne majú totiž vonku sotva týždeň svoj čerstvý song KILL THIS LOVE, ktorý má ku dnešnému dňu už takmer 160 miliónov views na YouTube! Video na tejto platforme jednoducho zlomilo svetový rekord v raketovom štarte, ktorý dosiaľ držala Ariana Grande…

@stančo

Komentáre

Odporúčame