NewsHIP-HOP

Všetko bolo dohodnuté. SAJFA a PIL C boli súčasťou kampane proti používaniu mobilu za volantom

Ak nežiješ v pravekej jaskyni, aj ty si musel zachytiť v posledných dňoch to, ako vybuchli slovenské internety. ZASE. A čo bolo príčinou tentokrát? Už v nedávnom článočku som ti písal o tom, ako koncom minulého týždňa zastavili páni policajti obľúbeného slovenského moderátora, zabávača a youtubera Sajfu na diaľnici z dôvodu toho, že sa počas jazdy prihováral cez mobil svojím fanúšikom na instagramovom livestreame.

Samozrejme dostal okamžite pokutu, ktorú riadne vyplatil. Bolo to veľkým paradoxom, pretože Sajfa na svojom instagramovom profile možnosť živého vysielania doposiaľ nikdy nevyužil a rozhodol sa týmto spôsobom skrátiť si cestu domov do Bratislavy. Situácia sa však stala nemilou a vyzeralo to tak, že dostal spravodlivú príučku, pretože telefón počas jazdy do rúk naozaj nikomu nepatrí. Nižšie ti hádžem záznam streamu, kde je zachytenú aj celá policajná akcia.

Sajfa pri rozhovore s pánmi policajtmi argumentoval tým, že aká náhoda sa mu to stala, keď napríklad taký Rytmus to robí bežne a on sám doteraz nikdy. Na to sa Paťo sám ozval cez svoje storky, kde sa vyjadril, že sa mu nepáčilo, že ho Sajfa spomína v súvislosti v tejto veci. Zároveň urobil šľachetné vyhlásenie, že ako nastávajúci tatkovia by sa mali obaja zamyslieť a Rytmus odteraz s mobilom za volantom definitívne končí.

Prišlo pochopiteľne i na Sajfove ospravedlnenie, no celej situácie sa chopili médiá a „influenceri“, z ktorých sa všetci začali veľmi vášnivo vyjadrovať, aká neprístupná vec sa to udiala a Sajfu začali očierňovať. Samozrejme, ohrozovanie okolia počas jazdy neprípustné je, no ľudia sa odrazu tvárili, akoby to nikto okrem Sajfu nerobil. Vyjadril sa k tomu napríklad i Strapo, ktorý sa v závere snažil celú situáciu rozumne upokojiť, aby sme si do svedomia vstúpili naozaj všetci.

Sajfa sa na storkách ozval opäť v snahe celú situáciu vysvetliť, no tentoraz namiesto Rytmusa spomenul meno ďalšieho slovenského rappera a to práve Pil Ciho. Ten mal v minulosti taký menší „spor“ s youtuberom Gogom a práve v podobnom duchu sa rozhodol tiež cez svoj instagram voči Sajfovi obhájiť. Vraj nevidí dôvod, aby ho s touto situáciou niekto spájal a neskôr Sajfu vyzval, že sa môžu porovnať za volantom i v realite. Na to Sajfa pristal a dnes je ten deň, kedy sa to všetko malo vyvŕbiť…

… a celé sa to ukázalo ako výborná kampaň so šľachetným úmyslom! Celú situáciu dalo umelo dokopy O2 v rámci kampane „NEBUĎ PIRÁT“, v ktorej mali Pil C i Sajfa za úlohu sa v závere takto posekať a upozorniť tak Slovensko na tento stále rozrastajúcejší sa problém našich ciest. Sú tam zapojení i komik FeroJoke, či youtuber Matej Zrebný, ktorí sa takisto podujali pomôcť dobrej veci. Bravo!

@stančo

Komentáre

Odporúčame