NewsHIP-HOP

Dostane sa TEKASHI na slobodu už tento rok?

Rok 2018 bol v kariérnom raste amerického rappera Tekashi 6ix9ine jednoducho najzlomovejší. V tom dobrom, i zlom slova zmysle. Mladý raprezentant novej školy dobýjal svet rapovej kultúry skutočne nemilosrdne a bolo vidieť, že perfektne vie, čo robí. Vydal vlastné skladby, album, no ukázal sa taktiež na nespočet featuringoch s rappermi z celého sveta. Dokázal sa tak presadiť naraz vo veľa krajinách, čo mu samozrejme prinieslo naozaj nespornú pozornosť médií.

Od roku 2014 bombarduje scénu a zaujímavosťou je, že za jeho kariérny „vznik“ môžme považovať práve naše malé Slovensko. Stalo sa tak hlavne vďaka Yakshovi po tom, ako sa na spolupráci s Tekashim ukázali chalani z HahaCrew. Vtedy o ňom svet takmer nevedel… postupom času sa však z našich končín dokázal dostať pod zahraničné vydavateľstvá, všimli si ho médiá i fans po celom svete a svojou výstrednou osobnosťou a originálnym prejavom jeho kariéra rástla priam raketovo.

V druhej polovici roku 2018 prišiel v jeho živote veľmi rýchly pád. Stalo sa tak vďaka tomu, že na svetlo sveta sa postupne dostávali informácie, že Tekashi nie je tak pre deti, ako tvrdí. Začali sa totiž kopiť obvinenia. Bol zatknutý 17. novembra pre podozrenia z viacerých zločinov súčasne. Len za dve obvinenia zo 17-tich mu hrozilo doživotie, a tak sa pochopiteľne zdalo, že raketová kariéra mladého Daniela je skutočne na konci. Všetky jeho prečinenia spadali do kategórie „racketeering“, v čom boli lúpeže, vydieranie, streľba, drogy, či objednávky vraždy. A tu asi naozaj končia srandy.

Práve kvôli hroziacemu doživotiu sa však Tekashi 6ix9ine rozhodol „spievať“, za čo si vyslúžil reakciu od rapovej legendy SnoopDogga, ktorý ho označil za úbohého udavača. Daniel sa však teda pochopiteľne snaží zo svojho trestu vykúpiť čo mu sily snažia a výsledok je aktuálne reálnejší než kedykoľvek predtým. Záleží to však od príliš veľa faktorov.  

S úradmi sa teda Tekashi naozaj snaží spolupracovať. Tak ako povedal SnoopDogg, rozpovedal mená ľudí, ktorí boli do prečinov zapojení spolu s ním. Tí sa začínajú taktiež priznávať, no na to, aby Tekashi dostal naozaj von, budú sa musieť k zločinom priznať všetci do jedného. Ak by sa tak stalo, tak očakávané septembrové súdne konanie sa konať nebude musieť a rapper by mal byť prepustený na slobodu. O všetkých novinkách ťa samozrejme včas informujeme!

 

@stančo

Komentáre

Odporúčame