HIP-HOPRozhovory

Agero má potenciál stať sa hviezdou. Pretaví ho do reálneho úspechu?

Pokiaľ si meno Agero počul prvýkrát až po prečítaní článku, vôbec sa nečudujem. Ja sám som sa o jeho existencii dopčul len pred pár dňami, no jeho flow ma rýchlo zaujala. Rapu a hudbe všeobecne sa venuje už nejaký ten rok, a tak sme sa rozhodli ti jeho meno trocha predstaviť. Sleduj ďalší zo série našich krátkych rozhovorov, tentokrát s mladým Agerom.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Svalovka od hlavy po päty ale však nebudem stonať a vylihovať ? #zrážkaskamiónom #rap #slovakia #agero #speváčik #sedlák ???

Příspěvek sdílený BEZ HRANÍC (@ageromachine),

Ako by si definoval seba a svoju tvorbu ľuďom, ktorí o tebe teraz čítajú prvýkrát?

Na začiatok by som chcel povedať, že si v hudbe nedávam žiadne limity.  Milujem  rap a je mi popravde úplne jedno o aký štýl sa jedná.  Osobne dám na všetko, je jedno či je to boombap, trap, oldschool atď… Nikdy som nedokázal byť nejak zameraný iba na jeden z týchto štýlov, a odráža sa to aj od toho aké obdobie mám. Tak isto pri písaní textov nikdy (alebo teda väčšinou) nemám dopredu určené na akú hudbu alebo na akú tému idem písať. Jednoducho si sadnem za notebook púšťam si rôzne beaty dookola kým nenarazím na niečo pri čom ma kopne múza.  Momentálne ma najviac začal baviť GRIME čiže sa momentálne venujem iba tomuto štýlu.
Celkovo si idem rýchle rapy (doubletime) a myslím si že som v GRIME našiel svoju cestu a to v čom by som chcel zotrvať.
Ako dlho už rapuješ a v kom hľadáš inšpiráciu/ku komu by si sa prirovnal?
Rapu sa venujem momentálne 7-mi rok čo nie je  až tak veľa, no myslím, že ani až tak málo.  Prirovnávať sa nechcem ku nikomu., nemám to rád. Snažím sa byť svojský a v niečom jedinečný. Aj keď tvorím, tak tvorím podla seba, nesnažím sa nič robiť podla niekoho iného, lebo je úplná hlúposť keď MC ktorý sa chce ukázať, začne rapovať, písať, flowovať alebo sa dokonca správať jak niekto iný.  Čo sa týka inšpirácie tak najviac ma odjakživa inšpirovala DMS-ka a posledné 2-3 roky aj Gleb. Zároveň sú to aj ľudia ktorých tu najviac cením a momentálne aj jediní, ktorých na CZ/SK počúvam
 Aké plánuješ ďalšie hudobné kroky?
Momentálne sa venujem len sólo veciam. No na jeseň tohto roku plánujeme vydať skupinové EP ATAGďalej. Záleží to od veľa vecí.  Financie, čas, beaty, no hlavne ľudia okolo nás. Keď pôjde všetko podľa plánu tak sa ľudia môžu tešiť na rôznorodé EP lebo tam bude zo všetkého niečo. A keď hovorím zo všetkého, myslím tým naozaj každý jeden štýl rapu ktorý ťa napadne. No kým dôjde ku samotnému EPčku budem naďalej vydávať svoje sólo vecičky.

Komentáre

Odporúčame