NewsPOP

Pohreb DANA NEKONEČNÉHO bol jedna obrovská párty!

Pár dní dozadu sme vás informovali o ďalšej smutnej správe zo sveta domácej hudby. Legendárny český spevák a zabávač Dan Nekonečný odišiel na druhý svet vo veku 52 rokov. Podľa všetkého dôvodom smrti bol infarkt počas kúpeľa, keďže spevák mával často infarktové záchvaty a bolesti srdca.

Blízkym nebolo zvláštne, že Dan nejaký čas nezdvíhal telefón, pretože to vraj pri ňom bolo celkom bežné. Žil sám a v kontakte väčšinou len so svojím manažérom, a tak trvalo celé tri dni, pokým ho nenašli práve v jeho kúpeľni bez známok života. Svet tak opustil jeden z najikonickejších českých umelcov, ktorý celé roky rozdával radosť a dobrú náladu širokej verejnosti.

Dan Nekonečný – Zdroj: showpix.cz

Svoj smútok nad jeho stratou vyjadrila nejedná osobnosť Čiech i Slovenska, hudba dostala veľkú ranu. S Danom Nekonečným sa však prišli ľudia rozlúčiť osobne vo štvrtok v Prahe. Ako ale takýto pohreb prebiehal? Jednoducho tak, akoby si to určite želal i sám Dan. Žiadny smútok a žiaľ, ale naopak… veľkolepá párty! Celá udalosť sa odohrávala v znamení tradičných žltých farieb, namiesto plaču sa sálou ozývali výbuchy smiechu a rakvu strážili dva plyšové tigre. Majster rozkoše tak z tohto sveta odišiel v doprovode karnevalovej slávnosti… nech je česť jeho pamiatke!

Dan Nekonečný (foto: Pitel/Flickr/Wikimedia Commons)

@stančo

Komentáre

Odporúčame