EventyNewsPunkROCK

Punkáči SLOBODNÁ EURÓPA odštartovali turné na výročie 30tich rokov na scéne

Kto by to bol povedal, že od založenia legendárnej slovenskej punkovej kapely Slobodná Európa uplynulo v nedávnej minulosti už celých 30 rokov? Je to ale naozaj tak, a teda fanúšikovia sa dočkali jarnej časti očakávaného turné práve k tomuto krásnemu výročiu. Tento piatok a sobotu odštartovali 30 ROKOV TOUR dvoma vypredanými koncertami v Bratislave. Kde si ich budeš môcť naživo pozrieť ďalej?

Ide celkovo o taký nostalgický návrat ku koreňom, pretože zaznejú samozrejme aj staré klasiky, vďaka ktorým si kapela spravila svoje nadčasové meno. I publikum je značne staršie, než tomu možno býva na väčšine aktuálnych koncertov, na vystúpenia sa totiž prišli zabaviť hlavne pamätníci práve začiatkov spred 30tich rokov.

Chystané zastávky 30 ROKOV TOUR

4. 4. (20:30) – Prešov, Stromoradie
5. 4. (21:00) – Brezno, Klub Bombura
6. 4. (21:00) – Trenčín, Piano Club

11. 4. (21:00) – Praha, Futurum Music Bar
12. 4. (21:00) – Písek, Divadlo Pod čarou
13. 4. (21:00) – Brno, Eleven Club

25. 4. (20:30) – Nitra, Frankie Rock Club
26. 4. (21:00) – Zvolen, Dom kultúry ŽSR
3. 5. (21:00) – Trnava, City Club

Kapela Slobodná Európa bola vždy známy tým, že sa nebála upozorniť na aktuálne spoločenské problémy, ktoré treba dostať bližšie k ľuďom. Práve na piatkovom koncerte sa pridali ku celosvetovej kampani HODINA ZEME. Kampaň spočívala v tom, že svoj koncert začali o hodinu neskôr, ako bolo pôvodne plánované a na tú celú hodinu bolo vypnuté osvetlenie. Myšlienka bola upozorniť na naliehavosť riešenia udržateľnosti života na zemi. Lístky na tourné kupuj v sieti PREDPREDAJ.SK

Merch, platne či albumy SLOBODNÁ EURÓPA NÁJDEŠ na našom shope

ZDROJ: HUDBA.SK

@stančo

Komentáre

Odporúčame