NewsROCK

Obesenci v koncentráku, krv, vnútornosti? Tento klip už tento rok nič neprekoná!

Nemecké rockové legendy sa vrátili na scénu naozaj vo veľkolepom štýle! Čakanie sa skončilo a k nám konečne dorazil ich nový videosingel, ktorý má byť predzvesťou nového albumu. Toho sa dočkáme po celých 10-tich rokoch nedočkavosti…

Nová štúdiovka ponesie (ne)originálny názov RAMMSTEIN, na ktorý nás extrémne navnadil práve čerstvý videosingel. Projekt má spájať dohromady nápady za posledné roky, ktoré sa kapela rozhodla zceliť a priniesť tak svojim fans na siedmom albume opäť čosi špeciálne. A po zhliadnutí extrémne vyhroteného klipu ku skladbe DEUTSCHLAND to môžme brať skutočne vážne.

View this post on Instagram

#deutschland #duhastvielgeweint

A post shared by Rammstein (@rammsteinofficial) on

V tejto fáze ich kariéry sa o ich hudobných kvalitách nemusíme baviť. Dostali sme výbornú rockovú záležitosť, ktorá bude na živých koncertoch so svojím refrénom šľapať ako stroj. Čo však stojí za zmienku a čo je aktuálne extrémne rozoberanou témou vo svete hudby, je práve vizuál, ktorý skladbu sprevádza. A tu nastávajú tie skutočné hroty.

Albumy a merch od Rammsteinu nájdeš aj u nás na shope

Klip totiž znázorňuje nejeden prierez krutou históriou ľudstva, kde nie sú vynechané ani tie naozaj explicitné zábery. Spolu s Rammsteinom si tak pozrieš rezanie hláv, staroveké súboje, vstup do vesmíru, či navštíviš samotný koncetračný tábor z čias nacistického Nemecka. Tu už sa naskytá otázka… hoci je tento klip pravdepodobne tým najveľkolepejším za celú kariéru kapely… nie je toto už trošku cez?

Každopádne, nenechaj si nič znechutiť… takto sa robia klipy v roku 2019 a my tu máme obrovského ašpiranta na ten najlepší!

@stančo

Komentáre

Odporúčame