HIP-HOPPlaylisty

PLAYLIST: Rapper OPAK. je po desiatich rokoch späť s novým albumom. Čo ho pri tvorení hudby najviac inšpiruje?

 

O bratislavskom rapperovi Opakovi sme písali v poslednej dobe o niečo viac. Dôvod bol ten, že tento člen bývalej legendánej formácie A.M.O. po desiatich rokoch vydal nový sólový album s názvom Produkcie. Nadväzuje tým na svoj prvý album Otvorenie, ktorý je súčasťou originálnej koncepcie 4 albumov – O.P.A.K. (Otvorenie, Produkcie, Akordy a Koniec). Každý z týchto albumov má/bude mať svoj vlastný, odlišný feeling a príbeh. Súčasný album je v podstate akýmsi denníkom jeho života. Prostredníctvom jedenástich plnohodnotných skladieb rozpráva rôzne príbehy, ktoré počas desiatich rokoch zažil. Produkčne je album pestrý a pozitívne ladený. Nájdete tu hudobné žánre hip hop, raggae, soul a jemne aj pop. Z albumu je vonku zatiaľ iba jeden videoklip na skladbu Píšem ti, ktorá je Opakovou životnou retrospektívou. Onedlho by sme sa však mali dočkať nového videoklipu na skladbu Freetime, na ktorej hosťuje český spevák Xindl X. Čakanie naň si zatiaľ možete skrátiť inšpirovaním sa z Opakovho rebríčka skladieb, ktoré si momentálne ide najviac.

Album Opak. – Produkcie si môžete zakúpiť na našom shope Ruka Hore

1.Kedy a kde najčastejšie počúvaš hudbu? 

Opak: Najčastejšie počúvam hudbu v aute cestou do Bratislavy a späť domov. Každý deň strávim v aute minimálne hodinu. Takže to je ideálny čas na relax.

2.Aká skladba je tvoja najobľúbenejšia?

Opak: Je ich viac ale najradšej mám James Brown – It’s A Man’s Man’s Man’s World (a tiež je famózna edícia s Lucianom Pavarottim).

3.Aké sú tvoje ďalšie plány?

Opak: Postarať sa o rodinu, do konca roka naštartovať nový business a pustiť sa do ďalšieho dielu OPAK. AKORDY.

Komentáre

Odporúčame