ČlánkyEventyREGGAE‎

Festival Uprising predstavuje ďalšie zaujímavé mená

Hlavná hviezda festivalu je stále opradená tajomstvom, poznáme však ďalších dvanásť hudobných mien, ktoré 23. a 24. augusta uvidíme v Bratislave. Organizátori sľubujú, že na svoje si príde každý.

Chase (Saul Milton) & Status (Will Kennard) a MC Rage (Patrick Williams) sú hviezdy svetového formátu. Stálice londýnskeho drum´n´bassu sú doma na undergroundovej scéne, aj na veľkých svetových festivalových pódiách. Koncom minulého roka vydali album RTRN II JUNGLE, ktorý nahrávali na Jamajke spolu s tamojšími umelcami. V auguste ho prídu predstaviť aj na festival Uprising.

Nenechajte si ujsť roots reggae legendu, ktorou nie je nikto iný ako Horace Andy. Od sedemdesiatych rokov minulého storočia patrí k najstálejším spevákom a skladateľom jamajskej, ale aj celosvetovej reggae, rock steady a dancehall scény. Hudobný svet ho pozná aj vďaka jeho špecifickému hlasu, ktorý sa od roku 1990 spája s kapelou Massive Attack. Po minuloročnom klubovom vystúpení kapely Naturally 7 prichádza jedna z najznámejších a cappella skupín na svete aj na uprisingové pódium. Za americkou hudobnou senzáciou sa ukrýva sedem umelcov, ktorí spievajú, rapujú a vlastným telom, hlasom a ústami dokážu dokonale napodobniť zvuk najrôznejších hudobných nástrojov.

Z Anglicka na Uprising zavíta dcéra bubeníka punkovej kapely Sex Pistols charizmatická  speváčka Hollie Cook. Tešiť sa môžeme na originálny ON-U Sound, ktorý privezie anglický hudobník a dub legenda Adrian Sherwood a so svojou show dorazí aj brooklynské hip-hopové duo Smif N Wessun, ktoré bude sprevádzať živá kapela Champion Sound.

Druhú dvanástku zverejnených mien uzatvárajú jamajský hudobník a reggae veterán Linval Thompson, jeho krajan a kolega Trinity, obaja za doprovodu francúzskych Irie Ites Sound, ďalej japonský Part2style Sound a český spevák MessenJah s kapelou HomeBwoyRasta.

UPRISING 2019 SECOND LINE-UP ANNOUNCEMENT

DRUHÁ VLNA MIEN Uprising Festival 2019 ?SECOND WAVE OF NAMES #Uprising2019Rising up again! Prinášame ďalších 12 mien 12-teho ročníka festivalu Uprising. Od jamajského Roots Reggae, cez americký Hip-Hop až po britský Drum-n-Bass či Dub ?? Najlacnejšie lístky iba do 26.3. :: http://bit.ly/uprising2019-tickets ??___________________________________ZDIEĽAJ & VYHRAJ: Zdieľaj video, tagni kamoša a napíš, ktoré meno ťa najviac potešilo. Súťažíme o 2×2 vstupy!___________________________________SHARE & WIN: Share this video, tag a friend and comment your favourite announced name and win 2×2 tickets!

Uverejnil používateľ Uprising Festival Streda 20. marca 2019

Domácu scénu zastúpi Opak – člen dnes už legendárneho zoskupenia A.M.O., s ktorou
poslednýkrát vystupoval práve na Uprisingu. Len pred pár dňami mu po desiatich rokoch
vyšiel nový album s názvom Produkcie.

Nezabudnite, že výhodnejšie vstupenky v cene 45 € sú v predaji do len 26.3. Potom sa cena
lístkov zvýši na 50 €. V predaji sú aj VIP lístky s množstvom výhod. Oba druhy lístkov
zoženiete Uprising alebo v sieti Ticketportal.

Komentáre

Odporúčame