HIP-HOPPlaylisty

PLAYLIST: Freestyler KELSO vyhral svoj prvý battle už ako 13 ročný

 

Dnešná hudobná inšpirácia pochádza od rappera Kelsa, ktorý je zároveň jedným z najlepších slovenských freestylerov. Kelso, vlastným menom Rado Bartoš, pochádza zo zvolenského sídliska Záhonok. Hudbe, konkrétne freestyle-u sa začal venovať v roku 2006 vo svojich 13-stich rokoch. V tom istom roku vyhral aj svoj prvý freestyle battle, na ktorom sa zúčastnil skôr náhodou. S partiou prišiel do podniku, kde ho vyzval starší chalan, ktorý dobre rapoval. To mu však nakoniec nepomohlo a Kelso si odniesol domov svojich prvých 500 korún. Neskôr v roku 2011 už vyhral celoslovenskú súťaž vo freestyle, Miesto Činu. Svoje prvenstvo si obhájil aj v roku 2015, keď vyhral ďalší celoslovenský freestyle battle.

V posledných rokoch sa Kelso začal popri freestyle venovať aj vlastnej tvorbe, na ktorú podľa jeho slov musel dozrieť časom. Začal spolupracovať s Igorom Kmeťom a jeho vydavateľstvom Gitano Records. Jeho zatiaľ poslednou skladbou je singel Čáve Jilo, na ktorý si prizval skupinu Gipsy Čáve.  Na skladbu spolu natočili aj zaujímavý videoklip, ktorý sa točil priamo v rómskej osade. Čo sa týka spôsobu tvorenia skladieb, nie je ten typ, ktorý sedí a píše texty. Skôr za pochodu zvykne ukladať svoje nahrávky, v momente, keď ho niečo v danej chvíli napadne. Nižšie nájdete rebríček jeho momentálne obľúbených skladieb, ktoré ho tiež inšpirujú v hudobnej tvorbe.

1.Kde a kedy najčastejšie počúvaš hudbu?

Kelso: Hudbu najčastejšie počúvam v aute a keď sa prechádzam, ale aj doma. Proste ja počúvam hudbu stále.

2.Aký je tvoj najobľúbenejší song?

Kelso: Môj najobľúbenejší song, ťažko povedať, páči sa mi veľa songov. Moja úplne obľúbená skladba však je Travis Scott -Stargazing.

3.Aký je tvoj najobľúbenejší hudobný umelec?

Kelso: Na SK je to Igor Kmeťo a USA Travis Scott, pretože jeho show je totálne raketová.

4.Aké sú tvoje ďalšie plány do budúcnosti?

Kelso: Robím single a ja celkovo robím hudbu ako cítim, netlačím na to ale makám oveľa viac ako dakedy, takže verím tomu, že niečo z toho bude čoskoro.

 

Komentáre

Odporúčame