NewsCountry

Vychádza výber najväčších hitov Michala Tučného – Snídaně v trávě

V týchto dňoch vychádza obnovené vydanie hitov country kompilácie Michala Tučného z roku 1993 s piatimi bonusmi a novým masteringom. Na vznik tohto albumu spomína i jeho dcéra Michaela Tučná. 

Výberov úspešných pesničiek Michala Tučného (1947–1995) existuje množstvo, ale tento je výrazne posilnený faktom, že vznikol ešte za jeho života. Časové rozpätie nahrania a vydania nahrávok je ohraničené rokmi 1980 až 1989 a zachytáva speváka v podobe moderného country. Jeho predošlé skvelé kapelné spolupráce neboli zabudnuté, ale táto kolekcia skladieb s výbornými sprievodnými Tučňáky ho predstavuje v plnej sólovej sile. So silným umeleckým i ľudským partnerstvom a civilnými textami Zdeňka Rytíře, ale tiež tými vlastnými či Miroslava  Černého, Vladimíra Poštulky alebo Michala Horáčka.

Drvivá väčšina týchto melódii patrí medzi absolútne české i slovenské rodinné striebro, dokonale spievavé slogany zdomácneli a Michal Tučný v tradičných džínsach patrí medzi kultové figúry našej populárnej hudby. Táto zostava rovnej dvadsiatky piesní jasne dokazuje, prečo to tak je.

„Tatino ešte žil, keď sa tento album pripravoval k vydaniu…mal z neho obrovskú radosť, mapoval totiž jeho muzikantsky najšťastnejšie obdobie. Bavila ho spolupráca so  Zdeňkom Rytířom a samozrejme nielen s ním… S Tučňáky za toto desaťročie odohrali stovky koncertov a nahrali veľa pesničiek. Viem, že i preto dlho zvažoval, ktoré z nich vybrať. A tak, okrem svojich hitov, vybral tie, ktoré proste spieval rád…,” spomína dcéra speváka Michaela Tučná.

Album má nový zvukový mastering, booklet je obohatený o päť bonusových piesní. Vyšiel vo vydavateľstve Supraphon na CD i digitálne 22. februára.

Komentáre

Odporúčame