News

Zomrela legendárna rómska speváčka VĚRA BÍLÁ

Dnes ráno obletela internet ďalšia smutná správa zo sveta hudby. Legendárna rómska speváčka Věra Bíla nás opustila z dôvodu vážnych zdravotných problémov, ktoré sa vyvŕbili včera vo večerných hodinách. V pondelok neskoro večer ju musela akútne previezť sanitka do nemocnice, čo sa stalo? 

V ranných hodinách prehrala svoj život vo Fakultnej nemocnici v Plzni. Príčinou smrti bol infarkt. Už posledné obdobie bol speváčky zdravotný stav zhoršený a do toho trpela i silnou cukrovkou. Zdravotné problémy jej tak podľa všetkého prekazili plánovaný comeback, ktorý si pred časom pripravovala. Na hudobné pódiá sa však mala vrátiť už tento piatok, hoci posledné obdobie jej života mala problém s chôdzou a svoj život musela prežívať na invalidnom vozíku. Len vo februári vyšla von pieseň MEK SOM ADAJ s bývalým superstaristom Janom Bendigom, kto mal byť tým, kto Véru Bílú opäť vytiahne na koncerty.

Posledné roky svojho života žila táto legendárna speváčka na ubytovni. Do takzvaného „holobytu“ sa musela presťahovať po tom, čo neplatila vlastný nájom. Zadlžila sa i riskantnou hrou na automatoch, a tak na sklonku pobytu na tejto zemi do veku 64 rokov, žila v skromnosti a chudobe. Nech česť zostáva jej pamiatke…

@stančo

Komentáre

Odporúčame